شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
روایت

 روایت
مردی که شهادت برایش انتخابی بود
روایتی از شهدای میدان مین در عملیات رمضان
پذیرفته شده دانشگاه کالیفرنیا چگونه تخریب‌چی شد؟
خلبانی که در عملیات فتح‌المبین ۵۴۰ عراقی را به اسارت گرفت
روایتی از پرستار جانباز پس از 27 سال مجروحیت
راز فتح خرمشهر به روايت همت
شهیدی که عاشق امام رضا (ع) بود
شهیدی که عاشق امام حسین (ع) بود
شهیدی که خود را فدای 150 رزمنده کرد
خبرنگار شهیدی که می‌گفت من آبدارچی‌ سپاهم
من بر اساس تکلیف کار می کنم
مرا خفه کن تا عملیات لو نرود!
خلبانی که در خون خود افطار کرد
اصلاح الگوی مصرف در جبهه ها!
از عضویت در گروه جنگ‌های نامنظم تا شهادت در کربلای 5
بابانظر؛ پهلوانی که خراسان به او می‌بالد
مامور تخریب پل‌های زوجی دشمن
ماجرای رؤیای سرلشکر شهید هاشمی با امام(ره) که تعبیر شد
نابغه تخریب و ماجرای اسارت فرمانده استخبارات عراق
روایت سردار قاسم سلیمانی از شهید میرحسینی
خبرنگاری که نابغه جنگ شد
شهیدی که دادِ صدام را درآورد
سیره مدیریتی شهید غلامرضا بامروت
موزه خانگی دفاع مقدس!
شهیدی که حضرت زهرا(س) دستش را حنا گذاشت

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است