شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
تالار پیروزی

 

ورق زدن صفحات تاریخ حکایت از جنگ هایی میکند که به کشور عزیزمان تحمیل شد، که به دلیل ناتوانی و عدم صلاحیت مسئولان مملکتی  و یا به دلیل بی کفایتی در اداره جنگ بخش هایی از خاک این سرزمین به بیگانه واگذار شده است.دفاع مقدس اما حکایت دیگری دارد.جایی که فرماندهان دینی و ولایی و فرمانبران اعتقادی و ارزشی، دلاوری هایی رقم زدند که تمام حمایت های غربیان و اتحاد دشمنان اسلام نتوانست حتی یک سانتی متر از خاک کشور را جا به جا کند.


آنچه در این تالار می بینید:

-  ایستگاه  حمایت خارجی و تقویت دیکتاتور: در اینجا به معرفی حامیان صدام و چگونگی تقویت او در دو سطح نظامی و غیر نظامی پرداخته شده است

-  نمایشگرهایی با تصاویر روزنامه ها از شادی مردم که پیروزی های بدست آمده توسط رزمندگان اسلام را نشان میدهد

- رمپ لوگو نیروهای عمل کننده در هشت سال دفاع مقدس که نشانگر و بیان کننده حضور نیروها ی عمل کننده در هشت سال دفاع مقدس است

- تالار وقایع آخر جنگ با  به کارگیری یک هیبرید وال و پرینت گرافیکی روی دیوار به برخی از وقایع سال آخردفاع مقدس می پردازد.

- آرت ورک طناب دار و پرینت دستگیری صدام و بیان سرنوشت دیکتاتور عراق با استفاده از تصویر صدام و نیز عاقبت صدام که در 30 دسامبر 2006 به دار مجازات آویخته شد.

- گسترش حملات شیمیایی ، اشاره به حمله عراق به  مردم بی گناه حلبچه در 25 اسفند 1366 و حمله شیمیایی به شهر مرزی نودشه در 26 اسفند 1366 .

-  قطعنامه 598 که  قابل قبول ترین قطعنامه، از زمان آغاز جنگ برای جمهوری اسلامی ایران بوده است.

- مکاتبات صدام با رهبری و ریاست جمهوری وقت ایران پس از پذیرش قطعنامه 598 و اجرای آتش بس از سوی ایران وعراق ، سرانجام رئیس جمهور عراق به خواسته های ایران تن داد و در پاسخ به نامه رئیس جمهور ایران در 23 مرداد1369 شرایط ایران را برای تحقق صلح پذیرفت.

 

سایر بخش های این تالار

شرح مختصری  بر تجاوزات ارتش بعث و سرنوشت دیکتاتور - کلاژ تصویر صدام –عملیات های  ثامن الائمه – بیت المقدس-والفجر –مرصاد –جنگ نفتکش ها- جنگ شهرها- فاجعه سقوط هواپیمای مسافربری ایرباس -  هجوم مجدد ارتش عراق

 

 

 

< تالار بعدی                     تالار قبلی >

 

 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است