شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
تالار شهادت

   

شهادت هنر مردان خدا است.این جمله کافی است تا در مقابل تمام آنهایی که روزگاری جنگیدند تا با دفاع از دین و مذهب خویش خاک پاک کشورشان را حفظ کنند،سر تعظیم فرود آوریم.مردان مردی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا امروز،ایران سربلند و استوار باقی بماند.

 

آنچه در این تالار می بینید:

-  تالار عاشورا: دفاع هشت ساله مردم این سرزمین که بی نظیرترین جانفشانی ها و ایثارگری ها را به تصویر می کشد، متاثر از نهضت بزرگی همچون عاشورای امام حسین (ع) و یاران با وفایش بود. این هشت سال، ادامه نهضت حسینی توسط سربازان امام خمینی (ره) است.

-  جانبازان: در این قسمت مراحل مختلف زندگی این بزرگواران چه در دوره جنگ که برخی از آنها علی رغم اینکه جانباز بوده اند ولی باز هم حضور پر رنگی در جبهه ها داشته اند. همچنین به پاره ای از مشکلات و همچنین موفقیت های آنها در زندگی را در دوران پس از جنگ به تصویر کشیده است.

-  مفقودالاثرها : این قسمت به نقش آسمانی های در زمین اختصاص یافته است. اثر هنری مفقودالاثرها در واقع یادگاری های آنها همچون پلاک، چفیه و مهر و .... نشان می دهد.

-  پل شهادت: تالار شهادت با پل شهادت آغاز می شود. مخاطب با عبور از این پل سفید رنگ اسامی شهدا را در دو طرف خود مشاهده می کند. اسامی انسانهای برگزیده که برای دفاع از سرزمین و خاک ایران اسلامی به مقام شهادت نائل شدند.

-  اثر هنری ماسک شیمیایی که نشان دهنده استفاده گسترده ارتش بعث عراق از سلاح های شیمیایی چه در عملیات ها و چه در مناطق مسکونی علیه غیر نظامیان است.

-  آزادگان: در این قسمت 3 نمایشگر فیلمی از زندگی اسرای ایرانی را در اردوگاه های مخوف رژیم بعث عراق به نمایش می گذارد. در این فیلم کوتاه تحمل بالای اسرای ایرانی و ظلم و شقاوت بعثی ها به مخاطب نشان داده می شود.

- پلاک های کوچه ها و خیابان ها از اقصی نقاط ایران اسلامی که هر کدام به نام شهیدی مزین شده است و تعداد شهدای هر استان نمایش داده شده است. 

 

 

 

< تالار بعدی                     تالار قبلی >

 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است