شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
تالار آرامش و مقابله
صفحه اصلی > درباره موزه > معرفي موزه > منازل هشت گانه > تالار آرامش و مقابله 

     

بعد از دفاعی که از ایران صورت گرفت،حالا وقت این بود که جوانان ایران قدرت خود را به دشمن متجاوز ثابت کنند.قدرتی که با مقابله نشان داده می شد تا کشور به آرامش لازم برسد. با  ادامه جنگ و گذر از بهت و غافلگیری های اولیه، نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم به تدریج روحیه خود را به دست آورده و بر وضعیت پیش آمده مسلط شدند.حالت انفعال آغازین به سرعت از بین رفت و ابتکار عمل به دست رزمندگان اسلام افتاد. فرایند مهندسی جنگ و طراحی عملیات و ملزومات فنی و پشتیبانی آن آغاز شد و عملا شرایط به سمتی رفت که ایران توانست نبض جنگ را به دست بگیرد.

 

آنچه در این تالار می بینید:

-نمایش نیروهای عراقی بر روی پرده مه که با نزدیک شدن به تصاویر، سربازان عراقی حرکت تهاجمی به خود می گیرند، در ادامه سربازان عراقی فرار می کنند.

-نمایی از سنگر فرماندهی در حالی به تصویر کشیده شده که در حال طرح ریزی عملیات هستند.

-نمایه هنری سلاح آر پی جی 7 و شلیک مجازی آن که برای استفاده از آن بایستی به تانک نزدیک شد که این نشانه ای از شجاعت و قدرت آنها بوده است.

 -ماکت موشک های هدایت شونده و نمونه ای از عکس های هوایی تهیه شده توسط آنان.

-هولوگرام شهید آوینی که روایت 7 دقیقه ای است از شهید آوینی درباره جنگ.

-نمایش تصاویر انواع عملیات های آبی، خاکی، هوایی و جنگ نفت کش ها.

-نمایش نقش منافقین پس از انقلاب و در دوران دفاع مقدس در جهت نا امن نمودن کشور و انجام اقدامات خرابکارانه و ترور.

-نام و تاریخ عملیات های 8 سال دفاع مقدس  در سه نوع بزرگ، متوسط و کوچک که بر روی دیوار پرینت شده است.

 

سایر بخش های این تالار

سیم خاردارها و خورشیدی ها- پل خيبر و فعالیت های مهندسی-  میز طرح ریزی عملیات-  ساختار فرماندهی در دفاع مقدس- دیوار نابرابری های جنگ -  نمایش سلاح های سبک نظامی – معبر مین - نمایه هنری از سلاح کاتیوشا-  نمایه هنری از نام رسته ها

 

 

 

< تالار بعدی                     تالار قبلی >

 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است