شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
تالار دفاع

 

 اوضاع کشور بعد از حیرت ناشی از آغاز جنگ و تجاوز چندان خوب نبود.مردم بسیج شدند تا از مرزهای کشورشان دفاع کنند.اینجا بود که نقش رهبری بنیان گذار کبیر انقلاب،حضرت امام خمینی(ره) یکبار دیگر نمایان شد.ایشان توانستند با استفاده از تدابیر حکیمانه وارزنده،فضای کشور را از التهاب خارج و آن را وارد شرایط آرامش کنند.

 

آنچه در این تالار می بینید:

- بایکوت خبری رسانه های بیگانه پس از هجوم سراسری ارتش بعث به خاک جمهوری اسلامی ایران

- تالار روح اله ، توجه به نقش روحیه بخشی و هدایت گری حضرت امام (ره) در دفاع مقدس

- سنگر سرد و گرم به منظور آشنایی با شرایط رزمندگان در مناطق سردسیر و گرم سیر.

-  مسجد به عنوان کانون خیزش ها و فعالیت های مردمی، به عنوان یک پایگاه مردمی برای پشتیبانی از جبهه ها 

-        پرچم ها،نماد وحدت، همبستگی واتحاد

- حرکت مردم برای اعزام به جبهه ها با فرمان حضرت امام خمینی مبنی بر واجب کفایی بودن شرکت در دفاع مقدس

- لبخند رزمندگان و تصاویری خندان از اعزام رزمندگان با سنین مختلف به جبهه ها

- ویترین هدایای مردمی برای حمایت از جبهه ها

 

سایر بخش های این تالار

فرامین و رهنمودهای حضرت امام – دیوار منحنی LED - نقش اقلیت های مذهبی – ایستگاه صلواتی – هنر در دفاع مقدس – 10 ماه اول جنگ – رواق ها   

 

 

< تالار بعدی                     تالار قبلی >

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است