شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
تالار حیرت و حقانیت
صفحه اصلی > درباره موزه > معرفي موزه > منازل هشت گانه > تالار حیرت و حقانیت 

 

تصویر پاره کردن مصوبه شورای امنیت در رابطه با حریم مرزی ایران به دست صدام ،خاطره ای است که خیلی ها هنوز یادشان میآید.چیزی که سبب بوجود آمدن جنگ تحمیلی علیه ایران شد.در این تالار بازدیدکنندگان تصویری بزرگ از صدام را می بینند که مدام در حال پاره کردن این مصوبه شورای امنیت است.

 

آنچه در این تالار می بینید:

-  دیوار تقویم کودتا : مهمترین رویدادهای به وقوع پیوسته در حد فاصل سال 1920 لغایت سال 1980 در کشور عراق.

- تصویر پاره نمودن قرار داد 1975 الجزایر توسط صدام و اعلان رسمی آغاز جنگ توسط یک مانیتور 52 اینچی در مجاور تقویم کودتا.

- تحرکات عراق پیش از آغاز رسمی جنگ توسط رژیم بعث از اسفند ماه سال 1357 تا شهریور ماه سال 1359، که480 مرتبه تجاوز زمینی و150مرتبه تجاوز هوایی به خاک ایران داشته است که طی این تجاوزات 150 کیلومتر مربع از خاک جمهوری اسلامی ایران به اشغال نیروهای عراقی درآمد.

            - کار حجمی مسجد خرمشهر،  بزرگترین کار حجمی در موزه می باشد که به صورت مشابه واقعی ساخته شده است.

- اتاق بمباران که در آن یک فیلم 7 دقیقه ای از بمباران و حمله هوایی ارتش بعث به نمایش گذاشته می شود.

- دیوار هجوم سراسری در تاریخ 30 شهریور1359 که ارتش بعث با استفاده از 12 لشکر نظامی هجوم سراسری خود را به صورت زمینی، هوایی و دریایی به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز نمود.

- کار حجمی ماکت پالایشگاه آبادان که مدل شبیه سازی شده این پالایشگاه با استفاده از قطعات واقعی به جا مانده از بمباران های دوران جنگ ساخته شده است.

سایر بخش های این تالار

اثر هنری نمایه قطعنامه 479- ماکت خاک خان لیلی- دیوار هجوم سراسری- تخریب صنعت- تخریب شهرها- اثر هنری وسایل به جای مانده از بمباران- تانک فارم- اثر هنری نمایه قطعنامه 540- دیوار آوارگان.

 

 
 

< تالار بعدی                     تالار قبلی >

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است