شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
تالار آستانه

 

 

اینجا آستانه ای است برای ورود به تالارهای هفت گانه. جایی برای واردشدن به دالان تاریخ پر فراز و نشیب که با مبارزات مردم از دهه 30 آغاز می شود. اینجا روایت گر روزگاری است که در آن، مردم علیه نظام شاهنشاهی قیام کردند تا از ولی و رهبر خود حمایت و تبعیت کنند. اینجا حرف از تظاهرات است.حرف از شب نامه هایی است که در آن استبداد بر ملا می شد. اینجا یکسر و یکصدا  شعار الله اکبر را می شنوی که در سالهای منتهی به انقلاب شکوهمند اسلامی آسمان  ایران را پر میکند.

 

آنچه در این تالار می بینید:

سالن ریشه ها ، نمایه ای است از تلفیق تمدن پربار ایران کهن با معارف غنی اسلامی.

الف ) ویدئو وال بناهای تاریخی ایرانی –اسلامی مانند چغازنبیل، سازه های آبی شوشتر و بناهای مربوط به دوره اسلامی

ب) دیوار نقشه ایران باستان در دوره هخامنشی و نقشه ایران کنونی که پس از جنگ تحمیلی کوچکترین  جزئی از آن جدا نشده است.

ج) تابلوی مینیاتور کندن در خیبر توسط امیرالمومنین(ع) در جنگ خیبر.

د) نمایی از کاشی کاری مسجد جامع اصفهان که در بردارنده نام مبارک علی (ع) است.

ه) دالان مشاهیر: تصاویر ده تن از موثرترین چهره های مبارز در جریان انقلاب مشروطه و استبداد و استعمار، طی صد سال گذشته را نشان می دهد.

 آستانه:

الف) دیوار مبارزات مردم : شامل 38 مانیتور است که مقاطع مختلف مبارزات مردمی در دوران ستم شاهی از سال 1332 تا 1357 را به نمایش در می آورد.

ب) دیوار جلوه گاه امام خمینی (ره) از 13 آبان 1343 تا 12 بهمن 1357 و تصویری از ورود تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی  از فرانسه به ایران در 12 بهمن 1357 .

سایر بخش های این تالار

سازه های مفهومی تالار –شعارنویسی انقلابیون روی دیوار- ورود تاریخی امام خمینی (ره) –اثر هنری از 21 سلاح ژ3 و گل های میخک که نماد پیوستن ارتش ایران به مردم و انقلاب اسلامی در 21 بهمن سال 1357 است –آخرین بخش از تالار آستانه مربوط است به همه پرسی مردم ایران در تاریخ 12 فروردین سال 1358 و پذیرش جمهوری اسلامی ایران با 2/98 درصد رای آری.

   

 

< تالار بعدی

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است