شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
سالن تیراندازی شهید همدانی
صفحه اصلی > درباره موزه > امكانات موزه > سالن تیراندازی شهید همدانی 

 

شبیه ساز تیراندازی با سلاح کلاشنیکف

تیراندازی با سلاح، خصوصاً سلاح جنگی واقعی، یکی از تفریحات مهیج و مــورد علاقــه جـوانان و نوجـوانان است؛ البته به دلیل عـدم دسترسی آسان به میادین تیر مخصوص و همچنین هزینه های زیاد و خطرات احتمـالی آن، معمولاً برای اکثر افــراد و علاقه منـــدان به راحتـــی قابل دستیابی نیست. موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در راستای اهداف خود که آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و مقاومت است و به منظور افزایش جذابیت های موزه و همچنین افـزایش حس حضـور دوران دفــاع مقـدس در بازدیـدکنندگان اقدام به ایجاد سالن تیراندازی مجازی با سلاح جنگی کلاشنیکف نموده و امتیاز آن را به نام مـوزه دفـاع مقـدس به ثبت رسانده است. این مجموعه  کمک می کند تا افراد با مقاصد تفریحی و آموزشی بتوانند به سادگی با اسلحه جنگی و اصلی کلاشنیکف AK-47 تیراندازی کنند و خطری حیـاتی آنهـــا را تهدید نکند؛ در عین حال سعی گــــردیده تمـام حالات تیــــرانـدازی بـرای تمرین کننده شبیه ســـازی شده، بطوری که تجربه ای تا حد ممکن نزدیک به واقعیت داشته باشد.  این مجموعه از اسلحه واقعی تغییر یافته، رایانه، سیبل تیـــرانـدازی و مدارهــای الکتـرونیکی تشکیــل شـده است. رایانه اهـدافی را از طریق ویدیو پروژکتور روی سیبل نمایش می دهد که مهارت جو بایستی آن را هدف گرفته و به آن تیراندازی کند. سیستم های الکترونیکی مجموعه، مکان و نقطه  هدف تیراندازی کاربر را تشخیص داده و به رایانه ارسال می‌کنند. رایانـه پس از انطبـاق اهــداف نمـــایش داده شــده با نقطه تیـراندازی شده توسط کاربر و تعیین امتیازات، اثر آن تیراندازی را روی صفحه نشان داده و جدول عملکرد تیرانداز را بروزرسانی می کند. تمام حرکـات و عملکرد کاربـر، ذخیـره و به عنــوان مدل تیـــرانـدازی قابلیت بررسی، ذخیــره و بازیابی دارد. همچنین کاربر می تواند از طریق پنل کاربری تعیین کند که مایل است چه مدل تیراندازی را تمرین نماید. 

 

 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است