شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
سینمای 5 بعدی
صفحه اصلی > درباره موزه > معرفي موزه > سینمای 5 بعدی 

 

سینمای 5 بعدی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، یکی از مدرن ترین و هیجان انگیزترین بخش های موزه است که همراه با به روزترین فناوری ها توسط کارشناسان خبره ی موزه راه اندازی شده است. این سینما در فضای داخلی تالارهای موزه واقع شده است و بسته به شرایط آمادگی برای بازدیدکنندگان محترم قابل استفاده است.

از مشخصات این سینما می توان موراد زیر را برشمرد:

1- چهار عنوان فیلم سه بعدی به ترتیب به نام های عملیات طریق القدس (آزاد سازی بستان) - دوران (شهید دوران و حمله به پالایشگاه الدوره ی بغداد و حمله به هتل محل برگزاری اجلاس سران عدم تعهد) - عملیات شناسایی (به فرماندهی شهید باقری و انهدام توپخانه معروف به خمسه خمسه ی عراق) - عملیات مروارید (انهدام سکوهای البکر و الامیه و درگیری ناوچه ی ییکان با دشمن)
2- سینما دارای افتکهای حرکتی شدید ، ضربه های گردن ، پا و صورت ، جریان ممتد هوا ، صوت و لرزش محیطی می باشد .
3- سیستم پخش صدا به صورت وایرلس و مجزا برای هر نفر به ازای هر صندلی بوده و تداخلی با اصوات محیطی مزاحم ندارد.
4- سیستم پخش سه بعدی به صورت ترکیب تحریک چشم چپ و راست بوده و توسط عینک به صورت Side-By-Side قابل نمایش است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است