شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
تالار پروانه ها
صفحه اصلی > درباره موزه > معرفي موزه > تالار پروانه ها 

 تالارپروانه ها         

 تالار پروانه ها ، تنها تالار موزه است که جنبه موزه ای و حجمی دارد . هدف از بر پایی چنین فضایی پاسداشت مقام شامخ شهدا و موثرین دوران دفاع مقدس می باشد. این تالار بدان جهت پروانه ها نامیده شد که به یاد شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و نیز معرفی فرماندهان شهید و شاهدی می پردازد که با رشادتها  و جان فشانی های خود توانستند نور پر فروغ اسلام را برای همیشه در این سرزمین جاودانه نگه دارند.

 

-  باکس آثار و یادگاری شهدا 

پس از ورود به تالار پروانه ها و عبور از رمپ های برقی ، دیواری قرار دارد که در آن باکس هایی تعبیه شده از آثار و وسایل به یاد مانده از شهدای دفاع مقدس که البته این نوع طراحی در مکان دیگری از تالار نیز تکرار شده است. باکس ها به تعداد قابل توجهی از شهدای جنگ تحمیلی بوده، تصاویر و اسامی حدود 1500 شهید در مکان های مختلف آن به صورت لیزری به نمایش در می آید.

-  استودیوی نشست پیشکسوتان

قسمت بعدی تالار ، استودیوی نشست کهنه سربازان و پیشکسوتان سالهای دفاع مقدس با  بازدیدکنندگان می باشد.

-  گالری  تصاویر سه بعدی

بخش  دیگر این تالار تعلق دارد به گالری تصاویر سه بعدی فرماندهان و موثرین در جنگ 8 ساله که در قالب 72 ویترین شیشه ای نقش می بندد و از قابلیت بروز رسانی نیز برخوردار است.

- تندیس فرماندهان و موثرین در جنگ

- یادمان شهدای غواص

بخش پایانی تالار افلاکی پروانه ها اختصاص دارد به تندیس فرماندهان و موثرین دوران پرشکوه دفاع مقدس. نحوه چیدمان تندیس ها به گونه ای می باشد که روند فرماندهی ایشان در جنگ را به صورتی داستان وار به نمایش می گذارد ، تندیس طلایه دارانی چون شهیدان همت ، باکری ، دوران ، محلاتی...

 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است