شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > صلح عادلانه بر مبنای کرامت انسانی و معارف اسلامی مطرح شده است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

صلح عادلانه بر مبنای کرامت انسانی و معارف اسلامی مطرح شده است

مراسم هم اندیشی روز خبرنگار با عنوان رسانه و رسالت‌های بشردوستانه که به همت مجمع جهانی صلح اسلامی صبح روز پنجشنبه 18 مرداد ماه در مکان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، محسن پاک آئین عضو مجمع جهانی صلح اسلامی در مراسم هم اندیشی روز خبرنگار با عنوان رسانه و رسالت‌های بشردوستانه که به همت مجمع جهانی صلح اسلامی صبح روز پنجشنبه 18 مرداد ماه در مکان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد گفت:روز خبرنگار را خدمت اصحاب رسانه تبریک عرض میکنم، ضمن اینکه جا دارد یادی کنیم از شهدای خبرنگار در مزارشریف. همچنین یاد میکنیم از شهید رهبر خبرنگار صدا و سیما که صوتهای زیبای ایشان از دوره دفاع مقدس به یادگار مانده است.

وی با اشاره به اینکه امروز اگر جنگی در دنیا رخ دهد این رسانه ها هستند که باید قدم اول در مبارزه بر دارند، همچنین اگر بخواهد صلحی رخ بدهد باز این رسانه است که باید نخستین قدم را بردارد و به تشریح چهره جنگ افروزان و گسترش دهندگان صلح بپردازد،افزود: نقش رسانه ها در معرفی صلح همراه با عدالت بسیار پررنگ است. به تعبیر رهبر معظم انقلاب صلح پایدار صلحی است که عادلانه بوده و همراه با عدالت باشد.

پاک آئین در ادامه گفت: این تفکر و تعریف از صلح دقیقا در مغایرت آشکار با تعاریف غربی ها از صلح است. چرا که آنان با اشاعه تروریسم بدنبال افزایش سلطه خود هستند. می بینم که این دقیقا مغایر با عدالت و صلح عادلانه است.

در ادامه این نشست جواد محمدی از اعضای شورای راهبری مجمع گفت: ما از کشورهای منادی صلح در جهان هستیم و برخلاف برخی کشورها هیچ وقت جنگهای خونین را نداشته و آغاز نکرده ایم.در تاریخ ایران همواره اقوام و مذاهب مختلف به خوبی در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند و البته این از جمله تاثیرات تشیع و اسلام در ایران است. البته باید ذکر کرد که ایرانی ها خود با روی باز اسلام را پذیرفتند.

وی با اشاره به اینکه در ادامه شاهد تاثیرات اسلام بر ایران بودیم، از جمله در معماری و ادبیات که حقیقتا مشاهده میکنیم در ادبیات پیش از اسلام هیچ جلوه‌ای از ادبیات وجود ندارد، گفت:حال در دنیای امروز مشاهده میکنیم بزرگترین رئیس جمهور دروغگوی دنیا یعنی ترامپ ایران را به جنگ افروزی متهم می کند و اینجا باید پرسید که کشف این دروغگویی در دنیا بر عهده کیست که پاسخی بجز جامعه خبرنگاری مطرح نخواهد شد.

عضو شورای راهبری مجمع با بیان اینکه متاسفانه این دروغ و فریب دشمن برخی رو هم در داخل دچار تردید کرده است. پیشنهاد مذاکره آنها هم در راستای همین ایجاد تردید است،اضهار داشت:پس روشنگری برای مردم و اینکه چه کسی بدنبال صلح و است چه کسی بدنبال جنگ از مهم ترین رسالت های خبرنگاران است.

 


١٣:١٢ - پنج شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است