شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > چهل سال هنر کشور، مکتوب می شود.
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

چهل سال هنر کشور، مکتوب می شود.

جلسه شورای گردشگری سه شنبه 16 مرداد 1397، در سالن جلسات ساختمان شهدای موزه انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس با حضور دکتر علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه، محیط طباطبایی رئیس ایکوم ایران، دکتر شادی و دیگر اعضای شورای گردشگری برگزار شد.

در این نشست، دکتر جعفری ضمن خوش‌آمدگویی به اعضای شورا و ارائه گزارشی از روند برنامه‌ها و فعالیت‌های موزه در حوزه گردشگری، گفت: امسال از چهل کتاب برتر سال جمهوری‌اسلامی، چهل هنرمند و شاعر شاخص، در طی چهار دهه بعد از انقلاب‌اسلامی تجلیل می‌شود و خروجی آنها به شکل کتاب و ماندگار خواهد شد. وی در ادامه افزود: در جشنواره تئاتر خیابانی، مجموعا 100 و هر شب 4 اجرا، در حال برگزاریست و در بحث موزه‌آرایی، بخش مشروطه تا انقلاب‌اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل موزه انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس در ادامه بیان کرد: جنگ‌های صدسال اخیر برای تبیین بخشی از موزه درحال بررسی است که عظمت دفاع‌مقدس بیشتر خودنمایی خواهد کرد.

در ادامه این نشست، محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران گفت: فعالیت در طراحی مجدد، بهسازی و ارتقاء سطح موزه کاملا واضح و آشکار است. در عین حال، طی سال‌های اخیر برای پاسخ به یکسری نیازهایی که جامعه و اجتماع دارد، برخی از فعالیت ها در جای نامناسب خودش انجام شده است. اینجا موزه‌ی انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس است. موزه یک نوع فعالیت است، و به عنوان یک مکان فرهنگی شناخته می شود که یک وظیفه اصلی دارد و باید به نحو احسن انجام شود. موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مرحله کیفی خود قرار دارد و همه خدمات رفاهی باید در خدمت موزه باشند تا به نتیجه مورد نظر برسد.

 دکتر شادی، دبیر شورای گردشگری نیر در پایان این جلسه، ضمن اشاره به مقاله‌ی تدوین شده در رابطه با زندگی شبانه، گفت: در تاریخ ایران، مخصوصا بعد از صفویه که اسلام رواج پیدا کرده، زندگی شبانه مطرح بوده است. آقای دکتر شعبانی کتابی نوشتند، بر گذر کوچ، که تازه چاپ شده و به همین موضوع اشاره دارد.


١٥:٣٩ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٧٥    /    تعداد نمایش : ١٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است