شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > جامعه ای که موضوع عفاف و حجاب را سر لوحه کارهای خود قرار داده در آرامش و امنیت بیشتری به سر می‌برد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

جامعه ای که موضوع عفاف و حجاب را سر لوحه کارهای خود قرار داده در آرامش و امنیت بیشتری به سر می‌برد

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: طبق اسناد و شهود در هر مکان و شهری که به مقوله حجاب توجه شده است، امنیت اجتماعی بالا و آسیب اجتماعی کاهش یافته است. جامعه ای که موضوع عفاف و حجاب را سر لوحه کارهای خود قرار داده در آرامش و امنیت بیشتری به سر می‌برد.

سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی در جشنواره ملی چادر‌های آسمانی اظهار داشت: هفته گرامیداشت عفاف و حجاب بهترین ایام برای پرداخت دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به این مهم است. امروز اگر می‌خواهیم پاسدار ارزش‌های انقلاب باشیم باید به امر عفاف و حجاب بپردازیم.

وی با بیان اینکه وظیفه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر بر عهده تمام نهادها است، گفت: سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی براساس وظیفه ذاتی و مبانی دینی باید به امر به معروف و نهی از منکر بپردازند. مردمان ما فطرتا با عفاف و حجاب موافق هستند. بیش از ۷۰درصد از بانوان کشورمان قائل به عفاف و حجاب هستند؛ حتی کسانی که ظواهر اسلامی را نیز رعایت نمی‌کنند به آرامش و امنیت حجاب اعتراف می‌کنند.

وی با بیان اینکه عفاف و حجاب امری فطری است، عنوان کرد: اندک افرادی هستند که با هوشیاری بدحجابی را دنبال می‌کنند. کسانی که خارج از کشور برای بانوان عفیف ما تصمیم می‌گیرند، افرادی سرخورده با مشکلات روحی و روانی هستند که نتوانستند خودشان را با مردم و کشور تطبیق دهند.

وی افزود: دشمنان ایامی را برای تبلیغ بی حجابی انتخاب می‌کنند که تاثیر بر مردم داشته باشد اما وقتی با دقت به زندگی این افراد بپردازیم به شکست آنها پی می بریم. افراد محدودی فریب تبلیغات دشمن را می‌خورند اما ما باید برای اکثریت برنامه داشته باشیم.

سردار اشتری با اشاره به دستگاه‌های فرهنگی عنوان کرد: ۲۶دستگاه رسمی وظیفه دارند تا ۳۰۰مصوبه شورای عالی فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب را اجرا کنند. این در حالی است که توقع اجرای این امر را تنها از ناجا دارند. قابل ذکر است که این آمار متعلق به چند سال قبل است.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: مردم باید از تمامی مسوولین، نهادها و دستگاه‌ها، اجرای مصوبات در خصوص عفاف و حجاب را داشته باشند. مسئولین این امر هم وظیفه خودشان را به نوشتن دستورالعمل و نامه کافی ندادند بلکه با اعتقاد قلبی پای کار بیایند. امیدواریم مصوبات شورای عالی فرهنگی بار دیگر احیا شود.

وی در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: طبق اسناد و شهود در هر مکان و شهری که به مقوله حجاب توجه شده است، امنیت اجتماعی بالا و آسیب اجتماعی کاهش یافته است. جامعه ای که موضوع عفاف و حجاب را سر لوحه کارهای خود قرار داده در آرامش و امنیت بیشتری به سر می‌برد.

سردار اشتری با اشاره به مقوله امنیت اخلاقی و اجتماعی در جامعه اظهار کرد: تقویت امنیت اخلاقی و اجتماعی را باید از جمع خانواده و مراکز تحصیلی آغاز کنیم.

گفتنی است، این مراسم در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار و در پایان  از همسر شهیدان محمود امان الهی، حسن خسرونژاد و یوسف پیرانه تقدیر شد. همچنین به هفت اثر برتر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره چادرهای آسمانی تجلیل به عمل آمد.


٠٨:٥٣ - پنج شنبه ٢١ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٥٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است