شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > افتتاح اردوی فرهنگی طعم جبهه
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح اردوی فرهنگی طعم جبهه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مراسم افتتاحیه اردوی فرهنگی طعم جبهه با حضور، سید مجتبی هاشمی، معاون پروشی و فرهنگی اداره کل شهرستان های استان تهران آموزش و پرورش، معاونت فرهنگی موزه و بیش از  500 نفر از دانش آموزان دختر شهرستان های شهر قدس،پیشوا، جوادآباد و رباط کریم عصر روز یکشنبه در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم که با اجرای روشن پژوه مجری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران انجام شد، گروه برادران انصافی به اجرای قطعه های مختلف موسیقی پرداخته، سلمان صابری بازیگر تئاتر و تلویزیون نیز روایتگری و نمایش دوست آسمانی اجرا کرد.

در این مراسم سید مجتبی هاشمی، معاون پروشی و فرهنگی اداره کل شهرستان های استان تهران آموزش و پرورش، طی سخنانی کوتاه ضمن تشکر از دکتر جعفری مدیرعامل، همچنین معاونت فرهنگی موزه و کلیه دست اندرکاران برگزاری این اردوی فرهنگی، با اشاره به اهمیت تربیت های شش گانه در آموزش و پرورش گفت: تربیت دینی و اخلاقی بدون شک یکی از مهمترین بخش های تربیتی دانش آموزان است، که بر پایی برنامه های فرهنگی همچون اردوی یکروزه طعم جبهه و بازدید از موزه به عنوان فعالیت های فوق برنامه و استفاده از فضای هنری، فرهنگی و حماسی این موزه می تواند نشاط همراه با یادگیری را همراه داشته باشد.  

ضمنا در این مراسم شاد و پر نشاط مسابقه های مختلف فرهنگی توسط دانش آموزان و اجرای روشن پژوه برگزار و جوایزی نیز به برنده های این مسابقه ها داده شد


٠٩:٣٠ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٥٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است