شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > بازدید کنندگان موزه به تماشای نمایش آن 23 نفر نشستند
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید کنندگان موزه به تماشای نمایش آن 23 نفر نشستند

علی محمد رادمنش: جذابیت، ملموس و باور پذیری در تئاتر خیابانی یک اصل اساسی است، زیرا در غیر اینصورت تماشاچی در آن شرایط بدون کشش و جذابیت داستان، حاضر به همراهی و دیدن نمایش نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، علی محمد رادمنش، نویسنده کارگردان و بازیگر تئاتر روز گذشته، پس از پایان دهمین و آخرین اجرای نمایش خیابانی آن 23نفر برای بازدیدکنندگان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما، ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: با دعوت معاونت فرهنگی موزه دفاع مقدس، نمایش آن 23 نفر، بر گرفته و اقتباس شده از کتابی به همین نام که داستان و سرگذشت 23 نفر از اسرای نوجوان و جوان جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس را روایت می کند، را برای بازدیدکنندگان از موزه اجرا کردیم.

نویسنده، کارگردان و بازیگر این نمایش خیابانی، ادامه داد: نمایش 23 نفر با توجه به موقعیت مکانی و زمانی بصورت دو و یا تکنفره اجرا می شود، که نفر دوم این تیم خانم رادمنش هستند.

رادمنش از تهیه و اجرای 40 نمایش خیابانی و 15 نمایش صحنه ای توسط وی خبر داد و گفت: در طول فعالیتم از سال 72 تا کنون، مفتخر به دریافت تندیس و جایزه از شش جشنواره بین المللی تئاتر فجر، دریافت دیپلم افتخار از تمامی جشنواره های ملی ایران و نیز موفق به ایفای نقش در فیلم سینمایی گلنسا شده ام.

وی درباره نحوه و چگونگی اجرای تئاتر خیابانی و محیطی تاکید کرد: از آن رو که در اجرای تئاتر خیابانی و محیطی تماشاچی بسیار نزدیک به بازیگر است و آن موقعیت برایش خیلی ملموس است بی گمان انتخاب زمان و مکان مناسب برای اجرای نمایش بسیار اهمیت دارد.

این نویسنده و کارگردان تئاتر در پایان زمان نمایش اجرا شده را مطلوب دانست و خاطر نشان کرد: زمان اجرا در موزه زمان کاملا مناسبی بود اما متاسفانه مکان اجرای نمایش مطلوب نبود و اگر در بیرون از سالن ورودی و در فضای باز محوطه اجرا می شد، بهتر و مطلوب تر بود.  


٠٩:٢٦ - يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٥٣١    /    تعداد نمایش : ١٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است