شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > نشان افتخار بر سینه بزرگترین ناقض حقوق بشر!
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

نشان افتخار بر سینه بزرگترین ناقض حقوق بشر!

دوازدهم تیرماه سالگرد حمله ناجوانمردانه ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در واپسین روزهای دفاع مقدس در سال 1367 است؛ روزی که آبهای نیلگون خلیج فارس به رنگ خون 290 نفر مسافر بیگناه این پرواز درآمد و از کاپیتان این ناو نیز توسط رئیس جمهور آمریکا با اعطای نشان افتخار تقدیر شد.

وقوع این حادثه دلخراش، نقاب از چهره واقعی آمریکا که همواره در صف اول مدعیان دفاع از حقوق بشر حضور داشت برداشت و این جنایت سندی بود برای اثبات این حقیقت که در این کشور، حقوق بشر تنها دستاویزی است برای گرفتن جان انسانهای بیگناه.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این حادثه، یکی از رسالتهای خود را افشای اسناد جنایات آمریکا که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا دوران دفاع مقدس و عصر حاضر همواره در پی ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است می داند و ملت آگاه و شریف ایران نیز در طول تاریخ ثابت کرده اند که همیشه در مقابل دشمنان یکپارچه و متحد به دفاع از کشور پرداخته اند و چنین جنایاتی تاثیری در عزم و اراده آنان در پشتیبانی از نظام نخواهد داشت.


١٦:١٣ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٥٢٨    /    تعداد نمایش : ١٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است