شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > بیانیه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مناسبت روز جهانی قدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مناسبت روز جهانی قدس

در آستانه چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، بار دیگر آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که با تدبیر حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت روح الله،  به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده است فرا می رسد و در حالی است که مردم روزه دار و مظلوم این سرزمین غصب شده، در زیر وحشیانه ترین حملات رژیم جعلی صهیونیستی قرار گرفته و هر دم، شماری از مظلوم‌ترین و بی‌پناه‌ترین فرزندان در مسیر آرمان‌های رهائی بخش سرزمین مادری به دست دژخیمان رژیم غاصب صهیونیستی به خاک و خون کشیده می شوند. فجایعی که قلوب انسان‌های آزاده را به تألم واداشته و غضب و انزجار جهانی را به همراه آورده و بانگ رسوایی طرفداران به‌ظاهر حقوق بشر را طنین‌انداز کرده است.
راهپیمایی متحدانه و شکوهمند روز قدس به عنوان نماد آهِ مظلومان عالم و به عنوان پرچم آزادیخواهی ملت مظلوم فلسطین شناخته شده و در حقیقت نمود بارز اهمیت و جایگاه همبستگی و همنوایی امت اسلامی در تحقق یکی از اساسی‌ترین آرمان­های جهان اسلام، که همان آزادی قدس شریف است، می باشد. از همین روست که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) «آمریکا، رژیم صهیونیستی، مرتجعین و وابستگان به قدرت‌ها» را، «فرعون­های امروز جهان» خواندند و با اشاره به تلاش آن­ها برای ایجاد اختلاف و جنگ در امت اسلامی فرموده­اند: برخی سیاست­مداران امریکایی خواسته یا ناخواسته اذعان کرده­اند که باید در منطقه غرب آسیا جنگ و درگیری به­وجود آید تا رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار گیرد و پیکر خونین دنیای اسلام، توان پیشرفت نداشته باشد. ایشان وحدت امت اسلامی و ایستادگی در مقابل صهیونیسم و دیگر دشمنان اسلام را علاج دردهای دنیای اسلام و راه رسیدن به قدرت و عزت برشمردند و تأکید کردند: مسئله فلسطین امروز در رأس مسائل سیاسی امت اسلام است و همه موظفند برای آزادی و نجات ملت فلسطین تلاش و مجاهدت کنند.

بی شک حضور باشکوه و گسترده مردم مسلمان در سراسر جهان، به ویژه کشورهای اسلامی علی الخصوص ملت بزرگ و بصیر ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس، بازتاب درخشان و بی بدیلی از خشم مقدس و خروشان ملت های رنج کشیده و مظهر غرور و عزت مردمانی است که نفرت عمیق خویش را از رژیم منحوس، نامشروع و سراسر ظلم و جور صهیونیستی اعلام کرده و بر ایستادگی کامل تا تحقق حقوق حقه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین تأکید می‌نمایند. 
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بدینوسیله از آحاد ملت­های مسلمان و آزاده­ی جهان به­ ویژه ملت شریف، مقاوم و حق­ طلب ایران جهت راهپیمائی و حضور شکوهمند و سرنوشت­ ساز در حمایت از مردم مظلوم و تحت ستم و اشغال فلسطین و مبارزات مشروع آنان دعوت می نماید.


١٤:٤٩ - پنج شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٤٨٣    /    تعداد نمایش : ١٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است