شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > گردهمایی فعالان حامی فلسطین با عنوان «بازگشت به قدس» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عصر روز یک شنبه 13 خرداد ماه برگزار شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

گردهمایی فعالان حامی فلسطین با عنوان «بازگشت به قدس» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عصر روز یک شنبه 13 خرداد ماه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همایش گردهمایی فعالان حامی فلسطین با عنوان «بازگشت به قدس» (پایتخت ابدی فلسطین) عصر یک شنبه 13خرداد ماه با مشارکت خبرگزاری قدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  برگزار گردید.

 
 دکتر حسین اکبری رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی مجمع جهانی بیداری اسلامی در همایش گردهمایی فعالان حامی فلسطین اظهار داشت: با شروع مقاومت اسلامی فلسطین نظام استکبار جهانی چهره واقعی و پلید خود را به نمایش گذاشت.

 وی گفت: اگر قصه فلسطین نبود جنایات نظام استکبار علیه مسلمانان اینطور مشهود نمی شد و اگر انقلاب اسلامی ایران نبود تردیدی نیست که آرمان‌های صهیونیست ها به تحقق می پیوست و دیگر اثری از فلسطین باقی نمی ماند.

 اکبری ادامه داد: دشمنان صهیونیستی قطعا دنبال این بودند که حتی یک نفر فلسطینی هم در این کره خاکی باقی نماند تا راحت تر بتواند به اشغال گری خود پرداخته و نفوذ و قدرت خود را گسترش دهند.

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: امروز مقاومت در فلسطین توانست خود را نشان داد، ما شاهدیم که اسرائیل از درون و محیط بیرون تحت فشار است و در شرایط فروپاشی قرار گرفته است.

 وی در ادامه افزود: آمریکا دیگر شرایط گذشته خود را در عرصه بین المللی از دست داده و در انزوا قرار گرفته است.

 اکبری گفت: آنها می دانند که اگر نقطه ای از نقاط جبهه مقاومت را تهدید کنند، قطعا با پاسخی قاطع مواجه خواهند شد، چرا که امروز مقاومت از قدرتی برخوردار است که اگر رژیم صهیونیستی بخواهد اشتباهی کند پشیمان خواهد شد.

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه بیان داشت: به نظر می رسد با پیروزی فلسطین عزت و آبروی ملی بر می گردد، چرا که فلسطین پاره تن اسلام است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم روند پیروزی های مقاومت در فلسطین ادامه پیدا کند و زمان عزت و احترام جهان اسلام باز می گردد.

در ادامه «خالد قدومی » نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تهران در همایش گردهمایی فعالان حامی فلسطین اظهار داشت: ما در راهپیمایی بازگشت خواستیم مطالبات خود را مسالمت آمیز و متمدنانه مطرح کنیم که پاسخ رژیم صهیونیستی در برابر دوربین ها و افکار عمومی جهانی به ما کشتاری بود که تک تیراندازهای آن ها داشتند.

وی گفت: قطعا خون های ریخته شده شهدای فلسطینی در نهایت در برابر رژیم صهیونیستی تاثیرگذار خواهد بود. ما در تاریخ دیپلماسی شاهدیم که مسئولیت سنگینی بر عهده جهانیان است.

قدومی افزود: ما دیدیم که چگونه نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در محکوم کردن حماس و جریان های مقاومت فلسطینی در شورای امنیت تنها ماند و حامی نداشت 

نماینده جنبش حماس در تهران بیان داشت: انشالله روز قدس امسال شاهد فعالیت های گوناگونی در فلسطین و دیگر نقاط جهان باشیم. روز جهانی قدس امسال با هفتادمین سال اشغال فلسطین عجین شده است.

وی افزود: ما این پیام را مخابره میکنیم که بنای ما بر این است که راهپیمایی های مسالمت امیز خود را ادامه دهیم اما اگر پاسخ رژیم صهیونیستی همچنان کشتار و خشونت باشد ما نیز با موشک های خود که پیشتر شهرک های یهودی نشین را به شهر ارواح تبدیل کرده بود پاسخ می دهیم.

قدومی تصریح کرد: این شعار نیست، مقاومت می تواند به جای جای سرزمین اشغالی برسد و من این مژده را میدهم که زوال و نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است.

 

نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تهران در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که رهبری انقلاب اسلامی ایران گفتند رژیم صهیونیستی ۲۵سال دیگر را نخواهد دید و شیخ احمد آل یاسین هم این را گفته بود که رژیم صهیونیستی سال ۲۰۲۷را نخواهد دید.

 در ادامه این گردهمایی «ناصر ابو شریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران در همایش فعالان حامی فلسطین اظهار داشت: مساله بازگشت به قدس موضوعی است که در قرآن آمده و وعده قاطع الهی است.

 وی گفت: اما مساله این است که موضوع بازگشت توسط چه کسی محقق خواهد شد و این را قرآن پاسخ داده که بندگان خالص خدا این کار را خواهند کرد.

 ابو شریف افزود: ما این توقع را از شورای امنیت و یا اتحادیه عرب نداریم که قدس را برای ما آزاد کنند و از طرفی مذاکرات هم دیگر فایده ندارد و فقط باید بندگان خوب و خالص خدا این مهم را تحقق بخشند.

 نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران برای رژیم صهیونیستی خطرناک بوده و هست، چرا که ماهیت این انقلاب در تضاد با رژیم صهیونیستی قرار دارد. اما باید گفت که این چالش با رژیم صهیونیستی همچنان ادامه خواهد داشت.

 وی گفت: جریان های مقاومت فلسطینی هم در تضاد و مخالفت کامل با رژیم صهیونیستی قرار دارند و به فضل الهی نابودی این رژیم نزدیک است و ما بر آنها نهایتا پیروز خواهیم شد.

 ابو شریف در پایان خاطرنشان کرد: اینکه در این برهه از زمان که اهمیت مساله فلسطین و آزادی قدس شریف برای همه مسلمانان اهمیت دارد، جای تاسف دارد که برخی رهبران کشورهای عربی مسلمان با رژیم صهیونیستی آشکارا ارتباط برقرار میکنند و آن رژیم را همراهی می کنند.

 گفتنی است در پایان این گردهمایی از پنج عنوان کتاب با موضوع معارف فلسطین رونمایی شد و پس از آن پرچم رژیم اشغالگر قدس به آتش کشیده شد

 


٠٩:٤٠ - پنج شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٤٨١    /    تعداد نمایش : ٢٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است