شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > مهمترین ابزار برای معرفی دفاع مقدس و مقاومت، هنر است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

مهمترین ابزار برای معرفی دفاع مقدس و مقاومت، هنر است

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سخنان خود عنوان کرد: مهمترین ابزار برای معرفی دفاع مقدس و مقاومت، هنر است. دفاع مقدس باید با زبان هنر به جامعه مخاطب ارائه شود.

سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی جشنواره رسام و رزمواره مدافعان حرم اظهار داشت: دو اتفاق مهم فرهنگی در ابتدای سال ۹۷انجام شد که یکی جشنواره بین المللی فیلم دفاع مقدس و مقاومت رسام بود و دیگری رزمواره مدافعان حرم که انصافاً هر دو کار شایسته‌ای بود.

وی با بیان اینکه دنیای امروز تشنه اینگونه برنامه‌های فرهنگی، حماسی و اعتقادی است، افزود: برگزاری جشنواره رسام نشان داد که اگر ما همت کنیم حتی در عرصه بین المللی نیز می‌توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

سردار کارگر گفت: ارسال بیش از 1470 اثر از 92 کشور جهان بیانگر توجه و اهمیت به این موضوع در سطح بین الملل است. ملت‌های دنیا در دوران دفاع مقدس حامی ایران و جبهه حق بودند.

وی با بیان اینکه بیش از 700 اثر نیز از داخل کشور به این جشنواره ارسال شد، بیان کرد: تنها نقطه اشکال این جشنواره عدم تبلیغات مناسب بود که قطعاً در صورت پیوست تبلیغاتی آمار شرکت کنندگان بسیار بالاتر از این می‌شد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس حادثه بزرگ و عظیمی است که هر چقدر زمان از آن بگذرد، عظمت آن مشهودتر و در دنیا شناخته‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه تاریخ 200 سال گذشته ایران همواره مملو از سرشکستگی بوده است، عنوان کرد: دشمنان و متجاوزان به کشورمان در 200 سال گذشته هر زمانی که اراده کردند سرزمینی از سرزمین‌هایمان را تصرف کرده و یا حقوقی از ملت ما را ضایع کردند که مصداق بارز آن کاپیتولاسیون بود اما در دوران دفاع مقدس با ایستادگی رزمندگان نگذاشتیم حتی یک وجب از خاک کشورمان در دست دشمن باقی بماند.

سردار کارگر گفت: امروز ایران اسلامی با گذشته بسیار متفاوت است، زیرا صاحب تکنولوژی و عضو باشگاه هسته‌ای هستیم و در حوزه موشکی جزو 10 کشور اول دنیا می‌باشیم.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس بیش از 40 کشور دنیا از رژیم بعثی حمایت کردند و این حمایت‌ها، در سه حوزه مالی - اعتباری، تجهیزاتی و نیروی انسانی بود.

وی با برشمردن برکات و ثمرات دفاع مقدس افزود: انقلاب اسلامی به واسطه دفاع مقدس تثبیت شد، چرا که دفاع مقدس بسیاری از چالش‌های احتمالی را مرتفع کرد و حتی کادر انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس شکل گرفت.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه کشورهای سوریه و عراق به ترتیب 90 و 70 درصد سرزمینشان به تصرف دشمنان تکفیری درآمده بود، گفت: پیروزی امروز جبهه مقاومت و آزادسازی دو کشور عراق و سوریه ثمره تاسی از فرهنگ و روحیه دفاع مقدس است.

وی افزود: اینکه امروز سردار سلیمانی به عنوان یک فرمانده بزرگ و چهره بین المللی مطرح می‌شود یکی دیگر از ثمرات دفاع مقدس است.

 


٠٩:٣٩ - پنج شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٤٧١    /    تعداد نمایش : ٣٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است