شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأثیرگذار و تحسین برانگیز است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأثیرگذار و تحسین برانگیز است

 
"فرانسوا مِرِس" رئیس کمیته بین المللی ایکوفوم (موزه‌شناسی) و استاد دانشگاه سوربن به همراه هیاتی صبح امروز (شنبه 22 اردیبهشت ماه) از تالارهای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.
رییس کمیته بین المللی ایکوفوم پس از بازدید از تالارهای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، این موزه را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: در این موزه متریال‌های ویژه و عالی به کار گرفته شده که به شدت تاثیر برانگیز و زیباست.
وی در ادامه اظهار داشت: این موزه منحصر به فرد و تحسین‌برانگیز است و با کیفیت بالایی ساخته شده است. در این موزه متریال‌های ویژه و عالی به کار گرفته شده که بر زیبایی و انتقال مفاهیم آن افزوده است. من بازدید از این موزه را به تمامی آنان که علاقه مند به شناخت ایران و دفاع مقدس آن در سراسر جهان هستند توصیه می کنم. 
وی درباره تفاوت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با دیگر موزه‌های جنگ در سایر کشورهای دنیا، گفت: هر کشوری نگاه ویژه خود را به جنگ، دفاع و صلح دارد و همین نگاه های متفاوت است که دیدن از این موزه ها را زیبا می کند. خوشحالم که پس از بازدید رئیس ایکوم جهانی از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سال 2016، افتخار بازدید از این موزه را پیدا کردم.
فرانسوا مرس همچنین درباره همایش بین‌المللی ایکوفوم که در آبان ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود، عنوان کرد: موضوع این همایش موزه‌ها و تقدس است. برخی از موزه‌ها و اماکن به خوبی همزیستی تمدن و دین را نشان می‌دهند که در این میان می توان به کلیسای ارامنه و زرتشتیان و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد که البته کمتر شناخته شده‌اند. از سید احمد محیط طباطبایی رئیس ایکوم ایران تقاضا کردیم که در این خصوص بازدید ها و برنامه‌هایی را داشته باشند.
رئیس کمیته موزه شناسی ایکوم درخصوص انتخاب ایران برای برپایی همایش بین‌المللی ایکوفوم، تصریح کرد: ایران تمدن  غنی و ویژه‌ای دارد که کمتر در دنیا شناخته شده‌ است. از سال های پیش با تمدن کهن ایران آشنا بودم و از سوی دیگر پیگیری های طرف ایرانی و رئیس ایکوم ایران منجر به انتخاب تهران برای برگزاری همایش بین‌المللی ایکوفوم در سال 2018 شد. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


١٢:٠١ - شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٤٢٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است