شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > خانه کتاب و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تفاهم نامه همکاری امضا کردند
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

خانه کتاب و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس تفاهم نامه ای بین خانه کتاب و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  با حضور علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه ، محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر کشور و نیک نام حسینی پور مدیرعامل خانه کتاب  در  مصلی امام خمینی (ره) محل سی و یکمین نمایشگاه کتاب منعقد شد.

علی اصغر جعفری درباره این تفاهم نامه گفت: خانه کتاب یکی از مجموعه های موفق و پیشگام در نشر کتاب است. بر اساس این تفاهم نامه علاوه بر چاپ و نشر کتاب فعالیت های دیگری از جمله نقد کتاب، تجلیل از بزرگان حوزه نشر و تجلیل از کتاب سال جمهوری اسلامی در حوزه انقلاب و دفاع مقدس با همکاری دو مجموعه انجام خواهد شد.

وی افزود: گسترش نشر کتاب های انقلابی و دفاع مقدس به فرهنگ کتاب خوانی به ویژه خواندن کتاب های جنگ و... کمک می کند.

جعفری ادامه داد: در حال حاضر بزرگترین کتابخانه تخصصی در حوزه دفاع مقدس متعلق به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که قرار است با همکاری خانه کتاب تجهیز شود و مجموعه موزه های تخصصی کشور از این مکان استفاده کنند.

مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس تصریح کرد: حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه دفاع مقدس از برنامه های اجرایی ما است. امروز هم 1100 جلد از تازه ترین کتاب های خانه کتاب به کتابخانه باغ موزه اهداشد که بابت این اقدام از آنها سپاسگزاری می کنیم.

 نیک نام حسینی پور مدیر عامل خانه کتاب در ادامه و در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری نشست های مرتبط با کتاب های دفاع مقدس در سرای اهل قلم و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  تشویق اهالی قلم به انتشار کتاب های دفاع مقدس و تجهیز کتاب خانه موزه از جمله مهمترین اهداف این تفاهم نامه است.

وی افزود: تعدادی از جدیدترین کتاب های حوزه دفاع مقدس را که در سال 96 توسط نشر کتاب چاپ شده بود به کتاب خانه موزه اهدا کردیم که امید است از این پس همکاری ها و تعاملات افزایش یابد.


٠٨:٢٩ - شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٤٢٣    /    تعداد نمایش : ١٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است