شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > تشریح برنامه‌ها و اهداف باشگاه دختران
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

در اولین نشست هم‌اندیشی باشگاه دختران صورت گرفت؛

تشریح برنامه‌ها و اهداف باشگاه دختران

 

نخستین نشست هم‌اندیشی باشگاه دختران با حضور رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اولین نشست هم اندیشی باشگاه دختران با حضور مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، کریمیان مدیریت حوزه علمیه خواهران، معصومه حکیمیان معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور و الهام چرخنده سفیر عفاف و حجاب و جمعی از زنان فرهیخته و فعال فرهنگی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این نشست، مریم شادی مدیر پژوهش سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با تشریح برنامه‌ها و اهداف باشگاه دختران ایثار، صبر و استقامت را محورهای این باشگاه برشمرد.

وی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای حفظ و نشر آثار مشارکت زنان، سیاست‌گذاری و ارائه سبک زندگی ایرانی اسلامی، هسته‌سازی و شبکه‌سازی از دختر‌های انقلابی، شناسایی ظرفیت‌های فضای مجازی و ساماندهی، جلب مشارکت دستگاه‌های اجرای، تبیین و مفهوم سازی فرهنگ صبر و ایثار و استقامت را از جمله اهداف این طرح دانست و از تشکیل کارگروه‌هایی با حضور سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف در شهر‌های مختلف کشور برای اجرایی‌تر کردن طرح باشگاه دختران در کشور خبر داد.

در ادامه الهام چرخنده سفیر عفاف و حجاب به پنج سال فعالیت سازمان بانوی زهرایی در بین جوانان و نوجوانان دختر اشاره کرد و گفت: این نهاد ۱۴۸ سخنرانی در نهاد‌های دانشجویی انجام داده است. سعی کردیم در مدارس و دانشگاه‌ها کار را با صحبت از موضوعات مختلف شروع و سپس در این جریان کشف استعداد کنیم.

وی همچنین شناسایی زنان الگو و معرفی آنان در جریان اجرای طرح را از دیگر فعالیت‌های این سازمان عنوان کرد.

در ادامه این نشست، حکیمیان مدیر حوزه علمیه خواهران نیز با بیان این نکته که باید در سه نوع مهندسی اصلاحی صورت بگیرد، گفت: کسی تا به الان باشگاه دختران را مطرح نکرده بود، ما در مهندسی مخاطب دچار اشکال بودیم درست آن‌ها را نشناختیم و مطابق با سلیقه‌اش کار نکردیم.

وی افزود: دومین موضوع مهندسی محتوا است. باید گفتمان ذهنی خود را به دفاع ازلی و ابدی تغییر دهیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران از شکل‌گیری جنبش ما زنده‌ایم در کشور و کشور‌های جهان خبر داد و افزود: نکته بعدی مهندسی توزیع است. باید از الان روی آن فکر داشته باشیم و تعاریف مقام معظم رهبری از زنان انقلاب اسلامی را در محتوا بگنجانیم.

 


١٦:٢٣ - چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٤١٠    /    تعداد نمایش : ٣٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است