شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید ویترین اعجاز ایمان، صلابت، ایثارگری، صبر و امید شهدای دفاع مقدس باشد.
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید ویترین اعجاز ایمان، صلابت، ایثارگری، صبر و امید شهدای دفاع مقدس باشد.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی، امام جمعه موقت تهران با حضور در نشست صمیمی مدیران و کارکنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و مدیران و کارکنان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ضمن تشکر از کسانی که آثار، پیام ها، مرام و راه شهیدان را احیاء و پاسداری می کنند و زمینه انتقال آن به نسل های آینده را فراهم می آورند بیان داشت: «شهدا مصداق بارز آیه «من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه، فمنهم من قضى نحبه ومنهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا» هستند. از این آیه این گونه مستفاد می گردد که کسانی که شهید شدند مؤمن بودند و ایمان شرط اول انقلابی بودن و نهضتی بودن است. جمهوری اسلامی حکومتی است که بر پایه خون های پاکی بنا شده است که معراجشان را مدیون ایمان خالصشان هستند و مسئولین نظام نیز باید از تقوای الهی و خلوص برخوردار باشند».

ایشان در ادامه با بیان تفسیر آیه فوق به جنبه های عظیم روحی شهدا از جمله مردانگی و استقامت، صداقت، خوش قولی با خدا و خلق خدا و دوری از رفاه طلبی اشاره کردند و به نقش بزرگ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در احیاء معارف آن دوران در جامعه پرداخته و افزودند: «موزه ها و مسئولین این امر بایستی معارف و ایمانی که در جبهه های دفاع مقدس وجود داشت به تصویر بکشند و به نسل های جدید منتقل نمایند. موزه باید اولاً ویترین و تابلویی باشد که ایمان و اعجاز ایمان در چهره شهدا را به نمایش بگذارد و دوماً صلابت و ایستادگی و صبر و امید شهدا که همگی در پرتو ایمان آن ها بود به تصویر بکشد».

ایشان در پایان با اشاره به نقش مسئولین امر در پاسداشت یاد شهدا بیان داشت:« حفظ مقام شهید، وارستگی شهید و مبارزه با رفاه طلبی از وظایف متولیان امر است تا نهضت شهدا به خاموشی نگراید. همه به خاطر داشته باشید که شهدا و جانبازان و خانواده هایشان ولی نعمتان ما هستند و در جامعه اسلامی همه باید برای خدمت به آنان کمر ببندیم نه برای کسب قدرت». 


١٢:٣٨ - پنج شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٤٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است