شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، موزه ملی دفاع مقدس کشور است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، موزه ملی دفاع مقدس کشور است

سردار سرتیپ پاسدار دکتر بهمن کارگر در حاشیه مراسم "نشست صمیمی مدیران و کارکنان بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و مدیران و کارکنان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس" در آغاز سال جدید، با تأکید بر منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهتمام در زنده نگه داشتن یاد شهدا و اشاعه فرهنگ معنوی دفاع مقدس در جامعه بیان داشت: «بنا به فرموده رهبری، موزه های دفاع مقدس باید به گونه ای باشند که کسانی که به آنجا مراجعه می کنند دفاع مقدس را حس کنند. این که یادمان های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنگ، در انتقال این حس و فضای معنوی دفاع مقدس موفق تر از موزه ها بوده اند. یک جنبه آن منوط به حال و هوای جبهه و خون های پاکی است که درآن مناطق ریخته شده است و یک جنبه  حاصل خلوص و ایمان افرادی است که در آنجا به مردم خدمت می کنند. این امر نیز باید مورد توجه همکاران ما در تمامی مجموعه های بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس قرار گیرد، به خصوص در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که به عنوان مادر موزه های دفاع مقدس و موزه ملی دفاع مقدس کشور است.

وی در ادامه بر مسئله دوری از قضاوت کردن مردم و اجتناب از انحصاری کردن دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: «موزه های دفاع مقدس در سراسر کشور باید پذیرای همه اقشار مردم، از همه طبقات با هر طرز تفکری باشند تا با بازدید از این فضاها از الهامات دفاع مقدس بهره مند گردند».

دکتر کارگر در ادامه با اشاره به برنامه ریزی های بنیاد در سال های گذشته و عدم توفیق کامل در اجرای برخی برنامه ها مشکل را در عادت ها و روزمرگی فعالان این حوزه دانست و افزود: « به منظور اجرای موفق تر برنامه ها در سال جدید، بایستی برخی عادت ها را ترک کرد و با شناخت روحیات و راه های ارتباط با نسل جوان و اعتماد کردن به آن ها و استفاده حداکثری از فضای مجازی که مورد تأکید رهبری نیز می باشد، در پیشبرد برنامه های سال جاری توفیقی حاصل نمود».

وی در پایان اشاره کرد که با سرلوحه قرار دادن قرب الی الله و نظم و انظباط در امور و دوری از مسائل سیاسی و جناحی در دفاع مقدس در سال جدید، زمینه استفاده آحاد مردم با هر سلیقه سیاسی و فکری و حتی مذهبی از موزه های دفاع مقدس فراهم آید.  


١٢:٣٣ - پنج شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٨١    /    تعداد نمایش : ٣٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است