شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > جشنواره "ترنم فتح" کشوری می شود
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

جشنواره "ترنم فتح" کشوری می شود

 دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مراسم اختتامیه "ترنم فتح" اظهار داشت: خوشبختانه جشنواره "ترنم فتح" بعد از یک دهه وقفه در رسته موزیک، شکل گرفته است. هنر از نکاتی است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند، ایشان نظرات مفصلی در رابطه با موسیقی و سرود دارند.

وی گفت: گروه‌ها و یگان‌های موسیقی با مارش‌ها و آواهای ماندگار حماسه‌های بزرگی را در قاب دفاعی به یادگار گذاشتند. اگر امروز رزمایش‌ها و صبحگاه‌های خوبی در سطح نیروهای مسلح وجود داشته، موزیک نیز بخش مهمی از آن بوده است.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد: گروه‌های موزیک نیروهای مسلح در قالب جشنواره «ترنم فتح» در دهه فجر انقلاب اسلامی با اجراهای خودشان حرکت عظیم و ارزشمندی آفریدند و با اجراهای مختلفشان توسط ۱۲گروه، نشاط و شادابی به تهران دادند و روزانه بین سه تا چهار اجرا در سطح تهران انجام دادند که این فقط بخشی از ظرفیت یگان‌های موزیک ما بود.

جعفری افزود: این جشنواره سال آینده در سطح کشور و به طور ملی برگزار خواهد شد. امیدواریم سال آینده بتوانیم موجی را در سراسر کشور ایجاد کنیم تا نسل جوان بخشی از حماسه‌های ملت را درک کند. این جشنواره ترنم بهاری برای کشورمان بود.

در این مراسم گروه های موزیک  نیروی زمینی و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی به ترتیب  بعنوان رتبه اول تا سوم مورد تقدیر قرار گرفتند.


١٢:١٨ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٥٤    /    تعداد نمایش : ٣٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است