شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

 
یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر ایران در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. در ابتدای این مراسم، با اهدای گل به مقام شامخ شهدای دفاع مقدس ادای احترام صورت گرفت.
 
قاسم قاسم‌خانی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه موزه انقلاب و دفاع مقدس در این همایش گفت: همه کشورهایی که در برهه ای از تاریخ درگیر جنگ بوده‌اند، ارزش خاصی برای دفاع از آب و خاک قائل هستند و احترام خاصی به افراد حاضر در جنگ می گذارند؛ همه اقشار جامعه به دفاع از آب و خاک کشورشان اهمیت می دهند و سعی دارند که فرهنگ آن را به هر وسیله ای ثبت و ضبط کنند.
 
وی افزود: اولین کاری که کشورها برای ثبت و ضبط فرهنگ دفاع از خاک و آبشان می کنند حفظ بناها و یادگارهای مختص به جنگ است.دومین کاری که کشورها می کنند ساختن موزه های جنگ است البته موزه ای به نام موزه دفاع مقدس در پایتخت کشور ما وجود نداشت اما از سال ۱۳۸۶به بعد چنین پوزه ای در بهترین منطقه شهر یعنی اراضی عباس آباد برگزار شد.این موزه با اهداف حفظ احترام و اعتبار و ارزشی بودن دفاع مقدس، تحکیم همگرایی،وفاق و اتحاد بین اقشار مختلف کشور و ممانعت از تجاوز کشورهای دیگر به خاک کشورمان تاسیس شده است.
 
قاسم خانی خاطرنشان کرد: از جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی درخواست میکنیم موزه دفاع مقدس و اماکن مرتبط با دفاع مقدس را در بسته های مسافرتی سفرتان بگذارید و کلاس های آموزشی حوزه دفاع مقدس را برای راهنمایان گردشگری برگزار کنید.ما برای برگزاری این کلاس ها اعلام آمادگی میکنیم.
 
در ادامه علی صدرنیا، رئیس جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی در بخش دیگری از این مراسم گفت: همه ما به عنوان راهنما به مشکلات خودمان واقف هستیم اما شاید همه افراد فعال در حوزه گردشگری با مشکلات ما آشنا نباشند. راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی کار دشواری دارند. در سطح جهان یک تور لیدر و یک راهنمای گردشگری داریم و وظایف آنها از هم مجزا شده است، اما راهنمایان گردشگری در ایران وظایف تور لیدر را هم انجام میدهند زیرا گردشگری در ایران با گردشگری کشورهای دیگر تفاوت دارد.
 
وی افزود: ما راهنمایان هر روز حماسه ملت ایران را می گوییم و از طرف دیگر مدیریت دشوار و پیچیده ای را نیز برعهده داریم، بنابر این راهنما یک سفیر فرهنگی است که از فرهنگ و داشته های کشورش صیانت می کند و داشته ها را توسعه می دهد.  با وجود همه این کارها مشکل راهنمایان گردشگری همچنان پابرجاست و مهم ترین مشکل آنها بیمه است. بنابراین به نظر می رسد بهتر است ردیف بودجه ای را به راهنمایان گردشگری اختصاص دهند تا سازمان میراث فرهنگی، راهنمایان گردشگری را بیمه کند. یکی دیگر از مشکلات ما نبود آیین نامه های مشخص مرتبط با کار راهنمایان گردشگری است و امیدواریم که این مشکل نیز با حضور افراد کارشناس حل شود.
 
 
 


١٣:٢٦ - دوشنبه ٧ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است