شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > دفاع مقدس الگوی مدیریت جهادی است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

دفاع مقدس الگوی مدیریت جهادی است

اگر دفاع مقدس را به خوبی تبیین کنیم از خود گذشتگی، سبک زندگی ایرانی-اسلامی و مدیریت جهادی را ترسیم کرده ایم.

دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه ی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جلسه ی بررسی شیوه های هم افزایی و تقویت محتوای مراکز فرهنگی و موزه های دفاع مقدس گفت: برای درک بهتر نسل جوان از دفاع مقدس و گفتمان انقلاب اسلامی باید از ابزارهای جدید استفاده کرد.

وی اظهار داشت: هنر به عنوان یکی از ابزارهای کارآمد می تواند به خوبی در خدمت نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس قرار گیرد زیرا نسل امروز به کمک هنرو فناوری نوین میتواند ارتباط خوبی با دفاع مقدس پیدا کند.

دکتر جعفری در ادامه گفت: محتوای ارایه شده در موزه ها باید بگونه ای باشد که حس دفاع مقدس را در بازدیدکنندگان ایجاد کند و این اتفاق می تواند  با به نمایش گذاشتن یک شی یا اثر به جا مانده ازحماسه آفرینی های رزمندگان دوران دفاع مقدس یا نمادهای مفهومی مرتبط با آن دوران ارزشمندوافزودن محتواهایی جدید و به روز باشد.

وی در خاتمه  افزود،  با بهره گیری از فناوری های مدرن، می توان  عمق وماندگاری بیشتری را در اذهان نسل جوان ایجاد کرد .

 

 


٠٨:٤٥ - شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است