شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > حمایت شهرداری تهران از ایجاد بخش‌های «انقلاب اسلامی» و «تهران» در موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

حمایت شهرداری تهران از ایجاد بخش‌های «انقلاب اسلامی» و «تهران» در موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه جلسه هیئت امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت تاریخ اظهار داشت: ایران کشوری باستانی و دارای اهمیت سوق‌الجیشی در منطقه است و این موضوع می‌تواند برای جهانیان نیز مهم فرض شود.

وی ادامه داد: زحمات زیادی کشیده شد تا باغ‌موزه دفاع مقدس احداث شود و با تدبیر رهبر معظم انقلاب این موزه به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تغییر یافت.

هاشمی تصریح کرد: برای اینکه این موزه بین‌المللی شود و پس از گذشت 40 سال مورد توجه مردم کشورمان و گردشگران و مقامات خارجی قرار گیرد، بخش انقلاب اسلامی موزه به اندازه بخش دفاع مقدس اهمیت یافته است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخش انقلاب اسلامی کمک می‌کند تا جوانان ما با انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن آشنا شوند و مورد هجمه‌ی رسانه‌های بیگانه که به تحریف انقلاب می‌پردازند، قرار نگیرند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این در خصوص بخش انقلاب اسلامی در موزه تدابیری اندیشیده نشده بود؛ لذا با تاکید بر موضوع انقلاب اسلامی در جلسه هیات امنا، در شورای شهر و شهرداری بحث و تبادل نظر خواهیم کرد، تا به پشتیبانی و تقویت این موضوع بپردازیم. باید کمک کنیم تا به زودی بخش انقلاب اسلامی در موزه ایجاد شود.

عضو هیئت امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: هر استان دارای یک موزه دفاع مقدس است. این موزه نیز که در تهران واقع شده و در ابتدا با نگاه ملی ساخته شده است، باید بخش تهران و نقش تهران در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به آن اضافه شود که قرار شده این کار انجام گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: بنده در این جلسه پیشنهاد دادم که صنایع دفاعی نیز در موزه به نمایش گذاشته شود. اقداماتی در حوزه صنایع دفاعی صورت گرفته که قرار شد جانمایی آن در دستور کار قرار گیرد؛ لذا در شهرداری و شورای شهر با همفکری سردار کارگر و دکتر علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه تصمیماتی را در راستای مواردی که ذکر شد، اتخاذ و در جهت تامین اعتبارات آن تلاش خواهیم کرد، تا شاهد فعالیت‌های بیشتری باشیم؛ البته موزه نیز باید محل درآمدهایی داشته باشد، تا درآمدهایش افزایش یابد و این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

 

 


١١:٣٣ - شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است