شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > مراسم اهتزاز بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم اهتزاز بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

به گزارش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، محمد علي نجفي در آئين بر افراشتن بزرگترين پرچم جمهوري اسلامي ايران، ياد و خاطره همه شهيدان انقلاب اسلامي و امام شهيدان را در آغاز چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي گرامي داشت و با بيان اينکه ملت ايران امروز به عنوان يک ملت نمونه در بين کشورهاي دنيا زبانزد عام و خاص هستند، گفت: کم نبودند کساني که در همان روزهاي آغازين انقلاب ما، عمر اين انقلاب را خيلي کوتاه مي ديدند و فکر مي کردند اين انقلاب در مقابل سختي ها، توطئه ها و کارشکني هاي داخلي و خارجي خيلي نمي تواند دوام بياورد و خيلي زود خواهد بود که شاهد فروپاشي نظام جمهوري اسلاي خواهند بود؛  اما ديديم که نظام جمهوري اسلامي ايران به رغم خواست و تمايل بدخواهان، با صلابت، قدرت و استحکام در مقابل همه کارشکني ها و توطئه ها ايستادگي کرد و راه خود را آنطور که معمار کبير انقلاب ترسيم کرده بودند، ادامه داد.

شهردار تهران، دفاع مقدس و جنگ تحميلي را يک نمونه از اين صلابت و قدرت ملت ايران دانست که دنيا را عاجز کرد و به دنيا فهماند که اين انقلاب پايا و پابرجا خواهد بود تا به دست صاحب اصلي اش، حضرت صاحب الزمان (عج) برسد.

نجفي يادآور شد: ما نه تنها از جنگ نهراسيديم و نتوانست ملت ما راتسليم کند، بلکه جنگ را به مدرسه اي از عشق و ايثار، کلاسي از همدلي و وحدت، کانوني براي افزايش اقتدار، استقلال و آزادي ملت ايران تبديل کرديم؛ امروز هم جمهوري اسلامي در مقابل همه چالش ها، دشواري ها و مشکلات پابرجا و مستحکم ايستاده و راه خود را به سمت آن نقطه ايده آل دسترسي به استقلال کامل کشور و آزادي کامل مردم دنبال خواهد کرد.

شهردار تهران يادآور شد: البته در همه دنيا مشکلات، مسايل، چالش ها و دشواري هايي براي اداره کشورها وجود دارد که در کشورما هم به همين ترتيب است اما همانطور که مقام معظم رهبري فرمودند، تا وقتي که مردم پشتيبان و حامي اين نظام مقدس هستند در صحنه هاي مختلف حضور دارند، کار سازندگي کشور ادامه دارد و اين انقلاب هم پابرجا خواهد بود تا نظام جمهوري اسلامي روز به روز پر صلابت تر راه خود را ادامه دهد.

وي با اشاره به آئين برافراشتن بزرگ ترين پرچم جمهوري اسلامي ايران در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، عنوان کرد: پرچم در اسطوره هاي ايراني همواره نماد چندگانه اي از همدلي، همراهي، وحدت، دوستي، صميميت، مبارزه بر عليه ظلم و ستم ستيزي ملت ايران بوده است. همچنانکه در شاهنامه فردوسي پرچمي که در دست کاوه آهنگر بود، به عنوان نماد مبارزه با ظلم و فساد تبديل شد و همواره در دست پادشاهان بر افراشته باقي ماند.

قائم مقام هیات امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بيان اينکه «پرچم همواره به عنوان نماد مشترک همه ارزش ها و نقطه اشتراک هويت ملي ما مطرح بوده است» تاکيد کرد: پرچم نه تنها به عنوان يک نماد بلکه به عنوان يک سرمايه نمادين و  با ارزش در کنار ايران و ايرني وجود داشته است. حتي رنگ هاي اين پرچم مقدس نيز حاوي پيام ها، گفته ها و شعارهاي بزرگي براي همه دنيا است.

شهردار تهران افزود: رنگ سبز پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران نمادي از سازندگي، توسعه، رشد و پيشرفت، رنگ سفيد نمادي از صلح، آرامش، رغبت و گرايش ملت ما به صلح طلبي و آرامش جويي و رنگ قرمز نيز نمادي از صلابت و قدرت در مقابل بيگانگان و در مقابل هر ظلم و ستمي است که بخواهد بر ملت ما تحميل شود. اين سرمايه نمادين براي ما بسيار با ارزش است همچنانکه وقتي در داخل و خارج از کشو رچشم ما به پرچم مقدس جمهوري اسلامي مي افتد، احساس آرامش همراه با غرورو افتخار به ما دست مي دهد.

وي ادامه داد:پرچم ايران به خصوص در دوران جمهوري اسلامي از يک طرف به نام مقدس الله مزين شده و نماد ملي را با اعتقادات ايدئولوژيک ما همراه ساخته است و از ديگر سو 22 الله اکبري که بر حاشيه اين پرچم نوشته شده، براي هميشه 22 بهمن را در ذهن ايراني ماندگار مي کند.

نجفي به فرموده هاي اخير مقام معظم رهبري مبني بر برگزاري باشور تر مراسم ايام الله 22 بهمن با قدرت و حضور بيشتر مردم اشاره و تصريح کرد:  پيش بيني ايشان امروز محقق خواهد شد و مديريت شهري تهران نيز براي پرشور تر کردن اين برنامه، امروز به ابتکار برافراشته شدن پرچم در اين مکان دست زده است؛ اميدوارم اين ابتکار تبديل به سنت حسنه اي شود که هر ساله با حضور همکاران ما در شهرداري و مقامات و گروه هاي مختلف به شکلي پرشور برگزار شود و اين پرچم مقدس تا روز قيام حضرت مهدي (عج) برپا و برافراشته باقي خواهد ماند.

شایان ذکر است: شهردار تهران در ابتدای ورود به مراسم، با حضور در مزار شهدای گمنام آرمیده در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای گمنام ادای احترام کردند.

 


١٠:٤٠ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است