شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > آرمان‌های انقلاب اسلامی به سایر کشورها صادر شده است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

آرمان‌های انقلاب اسلامی به سایر کشورها صادر شده است

اولین نشست علمی - تخصصی همایش ملی بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با عنوان بازشناسی، تطور و ظرفیت‌شناسی گفتمان انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه 17 بهمن) با حضور علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و جمعی از پژوهشگران و دانشجویان در سالن هویزه این موزه برگزار شد.
 
در پنل اول این همایش ابراهیم متقی استاد دانشگاه تهران به موضوع بازشناسی گفتمان انقلاب اسلامی پرداخت. او در این خصوص گفت: امروزه محور اصلی تعارض رودرروی جهان اسلام علیه جهان اسلام است زیرا این دو، دو قالب گفتمان مبنایی متفاوت هستند که یکی انقلاب معنوی بر مبنای عدالت بوده و دیگری انقلابی ساختاری است که برمبنای خلافت است و تفاوت این دو در اندیشه امامت و خلافت می‌باشد.
 
وی با بیان اینکه در اندیشه‌های شیعی به خلافت وجود ندارد، اما قدرت و جایگاه وجود دارد، گفت: به همین دلیل است که جنگ‌های نیابتی در منطقه فعال است تا با هلال شیعی مقابله کند که این مقاومت در فضای اسلامی در حال گسترش بوده و مبتنی بر محاسبه است ولی وقتی قالب مقاومت و عدالت راه افتاد مشاهده می‌کنید که حرکتی بسیار سریع را می‌پیماید.
 
این استاد دانشگاه تهران در ادامه سخنانش گفت که انقلاب اسلامی ایران یک ظرفیت بالقوه برای گسترش دارد و این گسترش فقط در حوزه کشورها نیست، بلکه در حوزه نظریه‌پردازی هم وجود دارد.
 
سخنران پنل دوم این همایش که به موضوع جریان‌شناسی تطور گفتمان انقلاب اسلامی می‌پرداخت، ابراهیم برزگر استاد دانشگاه علامه طباطبایی بود. او در سخنانی مهم‌ترین دال مرکزی انقلاب اسلامی را معنویت و معنویت‌گرایی عنوان کرد و گفت که این انقلاب اسلامی برخلاف انقلابهای دیگر کشورها که بر مبنای بشریت بود توانست تمدن‌سازی معطوف به معنویت داشته باشد و همچنین برخلاف برخی فرهنگها و تمدن‌های غربی که انسان را به مانند حیوان می‌بیند، انقلاب اسلامی ایران بر روی تمدن انسانی و کرامت انسان تاکید دارد. 
 
آخرین پنل این نشست علمی - تخصصی با سخنرانی مصطفی ملکوتیان استاد دانشگاه تهران همراه بود که به موضوع ظرفیت‌شناسی گفتمان انقلاب اسلامی می‌پرداخت. او در این پنل گفت که انقلاب اسلامی در مقایسه با انقلابهای دنیوی مانند فرانسه و روسیه دارای ظرفیت‌های فکری و نقاط منحصر به فرد کاملا متفاوتی است و توان مصرف شدن در زمینه مبنای هستی‌شناسی و انسان‌شناسی را داشته و این موضوعات قابل بحث در حوزه جهانی است.
 
وی افزود: عقل انسان توانایی حل رویدادها و اتفاقات را دارد اما این برداشت با توجه به مبنایی بودن و آموزه‌های مبنایی انقلاب اسلامی زمینه‌های الهام‌بخشی را دارد و می‌شود نتایج این تطور آینده را در مقابل تمدن غربی مشاهده کرد.


١٥:٠٨ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است