شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > بازدید مدیر شبکه سحر از موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مدیر شبکه سحر از موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس

مدیر شبکه سحر ضمن دیدار با مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از سراسرنما و تالارهای موزه، بازدید و در یادداشتی بیان داشتند:" بی شک تجربه ای که از بازدید موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حاصل  می شود، با هیچ تجربه دیداری و شنیداری دیگر قابل مقایسه نیست."

دکتر علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در ابتدای دیدار ضمن بیان ظرفیت های موزه برای تعامل و همکاری با رسانه ملی اظهار داشت: با توجه به ادغام دو موزه و واگذاری حوزه انقلاب اسلامی به موزه و همچنین فعالیت برون مرزی شبکه سحر، فضای مناسبی برای تعامل و همکاری فراهم شده است.

علیرضا سلیمانی زاده مدیر شبکه سحر رسانه ملی با ابراز خرسندی از این دیدار، آمادگی کامل شبکه سحر را برای استفاده از ظرفیت های موزه و معرفی به مخاطبان برون مرزی اعلام کرد.

وی پس از دیدار از سراسرنما و تالارهای موزه در یادداشتی به شرح ذیل نوشت:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

اینک که به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک می شویم مرور فراز و نشیب هایی که این "معجزه قرن" از آنها عبور کرده است لطفی مضاعف دارد بخصوص برای نسل های اول و دوم انقلاب که از دهه نخست هم خاطرات تلخ و شیرین بسیار دارند و خیلی از گفتنی ها و شنیدنی ها را، خود دیده اند.آنان که بی واسطه از امام خمینی (ره) الهام گرفته اند و تأثیر سحرانگیز کلام آن بنده وارسته، مجاهد و شجاع خداوند را به جان درک کرده اند. همان ها که معجزه پیروزی خون بر شمشیر را در پیروزی براستبداد شاهنشاهی و انفجار نور را در زدودن چتر سلطه هر دو بلوک شرق و غرب شاهد بوده اند. و... این نسل همواره دغدغه داشتند که چگونه این همه را به نسل های بعد منتقل کنند و تجربیات بی بدیل خود را با آنان به اشتراک بگذارند و مشاهدات خویش را برای آنان به تجسم آورند.

هرچند رسانه ها و درصدر آنها صداو سیما در این چهار دهه تلاش وافری را بدین منظور به عمل آورده اند، اما بی شک تجربه ای که از بازدید موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حاصل می شود با هیچ تجربه دیداری و شنیداری دیگری قابل مقایسه نیست. نمی دانم شاید به این علت که می توان فشرده ای از تاریخ انقلاب اسلامی و فراز باشکوه و استثنایی دفاع مقدس را در عرض چند ساعت یکجا مشاهده کرد یا این ویژگی که این روایت چند وجهی به دست هنرمندان توانمند و معتقد در کمال زیبایی تجسم یافته و شاید این واقعیت که به عنوان نمونه ای منحصرد به فرد در جهان، نخ تسبیح پیوند دهنده همه رویدادها و قصه های یک معنویت توحیدی است که به آنها روح می بخشد و از خلوص آفرینندگان این روایت و تصویرگران آنها حکایت دارد و بالاخره شاید به این دلیل که در جای جای این موزه با شکوه و غرور آفرین آدمی خود را در متن داستانهای و رخدادها می بیند، در یکایک تالارها و غرفه های آن ازسرسرای تا جمع یادمان های شهدا و از سنگرها تا نمادهای مدارس و خانه های ویران شده،از معابر مین و یاد از شجاعت تخریب چی ها تا پل های پیروزی و تالار نمایش و دستاوردهای این جهاد همه جانبه که امروزجملگی سرمایه و مایه فخر و عزت ملت بزرگ و مسلمان ایران را فراهم آورده است.

با آروزی توفیق روزافزون برای همه انقلابی ها و انقلابی مانده ها و پاسداران حریم انقلاب و خون شهدا

96/9/28 علیرضا سلیمانی زاده

 


١٠:٥٧ - شنبه ٢ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است