شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > در نشست فصلی افق های پیش روی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تشریح شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست فصلی افق های پیش روی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تشریح شد

 

تدوین سند راهبردی برنامه تفصیلی 10 ساله و برنامه ریزی و اتخاذ روش های متنوع ، موثر و پایدار برای افزایش کمی و کیفی بازدید کنندگان و مخاطبان؛  چشم انداز پیش روی  موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را ترسیم می کند.

دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست فصلی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که با حضور کارکنان مجموعه در تالار آزادگان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: اهتمام جدی به تحقق اساسنامه جدید ، مصوبات هیأت امناء و هیأت مدیره و اصلاح ساختار سازمانی و حذف و اصلاح فعالیت های غیر مرتبط ، غیر ضروری و کم بازده سر فصلهای مورد توجه موزه خواهد بود که با برنامه ریزی علمی و مبتنی بر خرد جمعی صورت خواهد گرفت.

وی ایجاد زمینه و ظرفیت های لازم برای حضور گردشگران خارجی ، عملیاتی کردن تفاهم نامه های همکاری با سازمان ها و تعامل موثر با سازمان ها ، نهاد ها و دستگاه های کشور و لشکری و توجه به جنبه های فرهنگی موزه ، شناسایی ، آسیب شناسی و تقویت برنامه های مثبت و اثر گذار انجام شده در سال های گذشته را از دیگر برنامه های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر شمرد و افزود: تهیه پیوست رسانه ای برای فعالیت های عمومی و تخصصی  موزه و معرفی مجموعه با بهره گیری از تمامی ظرفیت های رسانه ای و برنامه ریزی برای ارتقاء موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به محیطی فرح بخش ، فرهنگی و معنوی در اذهان مخاطبان و عموم مردم یک ضرورت برای پیشبرد اهداف مجموعه است.

جعفری بیان داشت: باید از قابلیت های سازمان های مردم نهاد بهره بگیریم  و با تشکیل انجمن های تخصصی سینما ، تاتر، موسیقی و هنر های تجسمی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به سوی جذب و مشارکت هنرمندان و علاقمندان بویژه جوانان در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حرکت کنیم.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه داد: ارتقاء جایگاه موزه به عنوان یکی از کامل ترین مراجع در حوزه اسناد و مدارک با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، ارتباط و تعامل مستمر با موزه ها و موسسات مشابه در داخل و خارج کشور و ایجاد دپارتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در موزه های بزرگ جهان از برنامه های دیگر موزه در سال آتی خواهد بود.

جعفری اعتماد کردن و اهمیت دادن به فعالیت ها و ایده های کارکنان موزه  و ایجاد سازو کار مناسب برای تشویق کارکنان موفق را از برنامه های  راهبردی اداری دانست و گفت:ایجاد شرایط لازم برای رشد ، نوآوری ، خلاقیت و رقابت مثبت بین همکاران و برنامه ریزی برای آرامش بخشی و تقویت فضای همدلی و صمیمیت در بین کارکنان و مدیران و استفاده از ظرفیت های تخصصی و مشارکت همکاران در برنامه ریزی و تصمیم سازی آینده موزه از  برنامه های حوزه اداری موزه می باشد.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: ان شاءالله با تصویب هیأت مدیره روز دوم اسفند ماه که اساسنامه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است به عنوان روز موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نام گذاری و در این روز از همکاران موفق در حوزه های مختلف تجلیل خواهد شد.

در پایان ،تعدادی از کارکنان موزه  سوالاتی را مطرح و مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به این سوالات پاسخ داد.

 

 

 

 

 

 

 

 


١١:٠٠ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٠٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است