شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > تجلیل از پیشکسوتان نیروی دریایی ارتش در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

تجلیل از پیشکسوتان نیروی دریایی ارتش در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

 
آیین تجلیل از پیشکسوتان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  با حضور امیر دریادار «حبیب الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش ، دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و جمعی از فرماندهان کنونی و سابق این نیرو همزمان با هفتم  آذر ماه ، روز نیروی دریایی ارتش و سالروز عملیات غرورآفرین مروارید در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
 در این مراسم فرمانده نیروی دریایی ارتش افزایش «اقتدار دریایی» و توسعه «سواحل مکران» را دو ماموریت اصلی نداجا دانست.
امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آیین تجلیل از پیشکسوتان نداجا که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و فرا رسیدن روز نیروی دریایی ارتش را تبریک گفت.
 وی در ادامه ضمن تجلیل از پیشکسوتان و حماسه‌سازان نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس و پس از آن عنوان داشت: تکاوران نیروی دریایی ارتش از نخستین روزهای جنگ تحمیلی در شهر خرمشهر حضور یافتند و به دفاع از این شهر پرداختند.
 امیر خانزادی بیان داشت: نیروی دریایی ارتش در روزهای نخست جنگ تحمیلی غافلگیر نشد و اسناد آن را نیز در اختیار داریم.
 وی همچنین به موضوع مقاومت تکاوران نیروی دریایی ارتش در دفاع از شهر آبادان در نخستین روزهای جنگ نیز اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی موجب شکل‌گیری هسته مقاومت در برابر تجاوز رژیم بعثی شد.
 فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در 7 آذر سال 1359، عملیات غرورآفرین مروارید توسط نیروی دریایی ارتش اجرا شد که در این عملیات ایران پیروز شد و نیروی دریایی عراق از کار افتاد. پس از آن نیز نیروی دریایی ارتش در اسکورت نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری نقش مهمی داشت.
 امیر خانزادی افزود: دهه 70، دهه بازسازی نیروی دریایی ارتش بود چرا که در این دهه، زیردریایی‌ها به نیروی دریایی ملحق شدند و ناوچه‌های پیکان نیز به ناوگان نداجا الحاق یافتند. 
 وی با اشاره به حضور ناوگروه چهل و نهم نیروی دریایی ارتش در رزمایش امداد و نجات که در کشور بنگلادش در حال برگزاری است، بیان داشت: امروز ماموریت اصلی نیروی دریایی توسعه سواحل مکران و افزایش اقتدار دریایی است.
 امیر دریادار «حبیب الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش نیز در این مراسم گفت: خوشحالم که امشب در جمع بازنشستگان و پیشکسوتان نیروی دریایی هستم و بنده خود را سربازی می‌دانم که سال‌ها در نیروی دریایی ارتش و در محضر پیشکسوتان این نیرو خدمت کردم.
همچنین در این مراسم از خانواده‌های شهدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر به عمل آمد. 
 
 
 
 
 
 


٠٩:٢٥ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است