شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > نشست هم فکری همسران شهدای مدافع حرم در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هم فکری همسران شهدای مدافع حرم در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

 

نشست «نقش زن در تمدن اسلامی» با حضور جمعی از همسران و خانواده‌های شهدای مدافع حرم پیرامون تحقق تمدن نوین اسلامی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این نشست،مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس بیان کرد: این نشست براساس بیانات مقام معظم رهبری در زمینه تحقق تمدن نوین اسلامی برگزار شده است چرا که زنان همواره در فرایند تحقق نوین اسلامی نقش‌آفرین بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران پیام‌آور وحدت در میان جوامع اسلامی بود و باعث شد که هیمنه غرب شکسته شود. مهمترین مسئله در فرآیند تحقق تمدن نوین اسلامی این است که قلب ملت‌ها به یکدیگر نزدیک شوند.

در ادامه این نشست، هاجر چنارانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت: فرهنگ ما برگرفته از دو هویت ایرانی و اسلامی است. من به عنوان یک نماینده زن در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنم تا قانون‌هایی نوشته شود که در آن بانوان تأثیرگذار باشند. در تاریخ انقلاب اسلامی زنان همواره حماسه‌آفرین بوده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: ما بانوان هر یک در سنگرهای خود وظیفه‌ای داریم و در دوران دفاع مقدس زنان و همسران رزمندگان افتخارات بی‌بدیلی را آفریدند. اکنون نیز همسران و مادران شهدای مدافع حرم چنین رسالتی را بر عهده دارند. باید برای برخی‌ها که شهدای مدافع حرم را شهدای مدافع اسد خواندند متأسف باشیم چرا که مکتب ما به ما آموخته است که اگر در دنیا نیازمندی دست یاری به سوی شما دراز کرد به او کمک کنیم.

وی یادآور شد: اعتقاد دارم بانوان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی باید حضور داشته باشند چرا که ما در دوران‌ مختلف خود را ثابت کرده‌ایم.

در ادامه ،معصومه حکیمیان معاون فرهنگی سازمان بسیج زنان گفت:‌ ما روزانه مقام مدافعان حرم را تکریم می‌کنیم اما آنچه که امروز به عنوان داعش ظهور پیدا کرده است ریشه در صدر اسلام دارد. اما در صد سال گذشته این مسئله وسیع‌تر و پیچیده‌تر شده است.

وی خاطر نشان کرد: در جنگ فرهنگی نیازمند رزمنده هستیم. این رزمندگان باید در جبهه فرهنگی به سلاح محتوای فرهنگی مسلح باشند. در این زمینه هنر مهمترین سلاح زنان است.

حکیمیان خاطرنشان کرد: تمام اندیشمندان آزاده جهان اعتقاد دارند وجود زن مقدس است، اما غرب چنین چیزی را نمی‌خواهد و تلاش می‌کند تا جریانی همچون داعش ایجاد شود که معنویت‌گریزی را به نمایش بگذارد.

در ادامه این نشست، همسر شهید مصطفی بدرالدین از معاونان جهادی سیدحسن نصرالله در سخنانی توضیح داد: کشورهای عربی و غربی تلاش و مقاومت زنان ایران را درک کرده‌اند و برخی از کشورها نیز آن را برای خودشان به عنوان یک الگو پذیرفته‌اند.خوشحالم که زنان در کارهای نظامی و سیاسی نقش دارند و همچنین در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور نیز حضوری پرشور دارند. برای همین زنان سایر کشورها را دعوت می‌کنم که مانند زنان ایران باشند.ما از زنان ایران الگوبرداری کرده‌ایم و احساس می‌کنم که آنچه که بیشتر از خطابه‌های اندیشمندان در حوزه وحدت اسلامی کارساز است همین حضور و دفاع از کیان مسلمانان است که قلب‌ها را به یکدیگر نزدیک کرده است.

در ادامه این نشست، همسر شهید ابوعیسی از دیگر شهدای حزب‌الله گفت: ابوعیسی در 12 سالگی وارد کارهای جهادی شد و تا 43 سالگی این مسیر را طی کرد. من خوشحالم که توانستم حدود 22 سال از دوران نوجوانی با او باشم.آنچه که شهید ابوعیسی انجام می‌داد یک وظیفه نظامی نبود بلکه خودش احساس مسئولیت می‌کرد و در این راه عملیات‌هایی را انجام داد.

پروین مرادی همسر شهید حاج حمید تقوی‌فر از موسسان حشدالشعبی عراق نیز در سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون نقش زنان یادآور شد: بعد از انقلاب اسلامی ایران الگوی سومی که نه شرقی و نه غربی بود توسط بانوان ایران به جهان معرفی شد. بانوان همواره در مسیری که جامعه طی کرد همراه مردان بودند.

وی گفت: باید بگویم شهید تقوی‌فر یک شخصیت ملی و فراملی است. یادم می‌آید دخترم هدی هرگاه می‌خواست با پدرش خداحافظی کند به پدرش می‌گفت به سربازان اسلام سلام ما را برسان. دخترم در آخرین مکالمه‌ای که با پدرش داشت مجدد این نکته را یادآور شد اما حاج حمید به او گفت سلام شما را به بشریت خواهم رساند. این مسئله نشان می‌داد که حاج حمید به موضوعی فراملی که از زمین تا آسمان وسعت دارد، فکر می‌کرد.


١٥:٣٧ - يکشنبه ٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٨٥    /    تعداد نمایش : ٢١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است