شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان افتخار کشور است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر مسئول سایت الف :

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان افتخار کشور است

 

در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس زحمات فراوانی کشیده شده است اما به میزان زحمات ؛ این مجموعه برای مردم شناخته شده نیست که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

دکتر بیژن مقدم مدیر مسئول سایت الف و عضو کارگروه رسانه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پس از بازدید از کتابخانه تخصصی شهید سوداگر و تالار های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان مطلب فوق اظهار داشت: موزه های مشابه ای را در آلمان ، روسیه، سوییس و برخی کشور ها که به موضوع جنگ پرداخته اند را دیده ام و امروز فرصتی دست داد که از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کنم و این تجربه ای شیرین برای من بود.

مدیر مسئول سایت الف افزود: باید از طریق رسانه ها و کمپین های مختلف مردم را دعوت کنیم که یک روز خود را در این مجموعه سپری کنند چرا که موزه ظرفیت بسیاری دارد و این مجموعه گسترده به گونه ای طراحی شده است که مردم می توانند ضمن بازدید از تالار ها و بخش های مختلف مجموعه  باقی روز خود را در محوطه زیبای موزه سپری کنند.

مقدم تصریح کرد: به هر صورت آنچه من دیدم واقعاً حیف است که مردم در گروه های مختلف بویژه نسل جوان ما که دوره جنگ تحمیلی را تجربه نکرده اند اطلاعی از آن نداشته باشند.

وی بیان داشت : موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم  بیان افتخار کشور است چرا که جنگی است که نه تنها یک وجب از خاک کشور داده نشد، بلکه سربلند و پیروز از آن خارج شدیم و هم از جنبه فناوری های  بکار گرفته شده در آن که کارهای ارزشمندی صورت گرفته است  می تواند برای نسل جوان جذاب باشد.

مقدم گفت: کتابخانه تخصصی شهید سوداگر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز مجموعه بسیار خوبی برای پژوهشگرا ن و گروه های دانشجویی است که با در اختیار داشتن منابع غنی می تواند کمک شایانی به پژوهش ها و پایان نامه در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باشد.

 

 

 


١٠:٠٢ - شنبه ٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است