شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > امروز در نقطه عطف گفتمان انقلاب اسلامی هستیم
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس :

امروز در نقطه عطف گفتمان انقلاب اسلامی هستیم

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به طور عملی یک گفتمان جدید شکل گرفت و هرچه این گفتمان گسترش یافت توانست مخاطبان جدیدی را جذب کند و اتفاقات جدید را رقم زند و امروز این گفتمان به اوج خود رسیده است و ما در نقطه عطف گفتمان انقلاب اسلامی هستیم.

دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست کارشناسان شورای فرهنگ عمومی با موضوع استکبار ستیزی ، اقتدار ملی و اقتصاد مقاومتی که در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد با بیان مطلب فوق افزود: انقلاب اسلامی ایران بعد از پیروزی، تحولات عظیمی در دنیا ایجاد کرد که در ابعاد مختلف قابل بررسی است و گفتمان امام (ره) تغییرات ژئوپولیتیک و گفتمانی در دنیا ایجاد کرد تا جایی که اندیشمندان قرن بیستم را قرن امام (ره) معرفی کردند.

وی گفت: امام (ره) توانست در دنیا تحولات فکری و فرهنگی ایجاد کرده و دنیای دوقطبی را بر هم زند و ما شاهد لرزش های عظیمی در بنیان های فکری سوسیالیسم و کاپیتالیسم هستیم و امروز بدون ایران تحولات منطقه ای قابل تفسیر و تغییر نیست و ایجاد این تحولات توسط ایران در جهان و منطقه خشم استکبار را به دنبال داشته است و استکبار ما را رها نخواهد کرد چرا که تفکر انقلاب اسلامی تفکری است که با تسلط قدرت های سلطه در تضاد است.

جعفری تصریح کرد: باز گرداندن باور و اعتقاد به خداوند یکتا به زندگی انسان ها ، ارائه چهره اسلام رحمانی به جهانیان، ارتقاء ظرفیت های فکری ، اجتماعی و سیاسی مسلمانان در عرصه های بین المللی ، شکل دادن به ایستادگی و مقاومت مردم در قالب جبهه مقاومت ، ارائه مدل جدیدی از نظام سیاسی خارج از قاعده نظام سلطه ، نهادینه سازی مقابله با سلطه و سلطه گری ، تغییر ماهیت قدرت از قدرت سخت به قدرت نرم ، شکست تابوی استکبار و در راس آن امریکا و به چالش کشیدن نظام تک قطبی از تاثیرات جمهوری اسلامی ایران در حوزه گفتمان و تحولات جامعه جهانی است.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با برشمردن عرصه های چهار گانه قدرت نرم اظهار داشت: کارآمدی حکومت ، اقتدار، سرمایه اجتماعی و جذابیت چهار مولفه متاثر از قدرت نرم است که همواره باید تقویت شوند و امروز دشمن به این مولفه ها هجمه وارد می کند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اقتدار اقتصادی به عنوان رکن اقتدار ملی یادآور شد : امروز نمی توانیم از تفکر خود دفاع کنیم در حالی که از جنبه اقتصادی به خود متکی نباشیم هرچند مردم در طول این سالها نشان دادند که به خاطر باور خود همه سختی ها را تحمل می کنند اما دولتمردان وظیفه دارند تا شرایط مطلوب را برای آنان رقم بزنند.

جعفری با بیان این که اقتصاد مقاومتی تدبیری هوشمندانه و راهبری از سوی رهبر معظم انقلاب بود افزود: اقتصاد مقاومتی مشتمل بر اقتصاد تاب آور ، کار آفرین ، ریسک پذیر و نو آور است که علی رقم فرمایشات مقام معظم رهبری و اقدامات خوبی که از سوی دولت محترم صورت گرفته است هنوز با چالش مواجه است و بایستی همه بخش های کشور پای کار بیایند تا اقتصاد مقاومتی به معنای کامل خود به اجرا درآید.

وی در پایان خاطر نشان کرد : اگر حضرت امام (ره) و بیان چهره رحمانی از اسلام توسط ایشان نبود امروز داعش معرف اسلام بود و اگر انقلاب اسلامی و مقاومت مردم ایران نبود امروز مردم جهان ، اسلام را از داعش می فهمیدند و در این روز ها  شاهد سقوط آخرین پایگاه های  داعشی هستیم که استکبار برای مقابله با تفکر انقلاب اسلامی بنیان نهاد و این بیانگر قدرت نرم انقلاب اسلامی در جامعه جهانی است. 

 

 


٠٨:٥٥ - دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٦١    /    تعداد نمایش : ١٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است