شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > برگزاری سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و با همکاری نهادها و ارگانهای دریایی و آموزش و پرورش 9 الی 11 آبان ماه در بخش های مختلف در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

جشنواره ملی'دریا مسیر پیشرفت'که مهمترین دغدغه برپایی آن لزوم توجه بیشتر به اهمیت و جایگاه دریا و صنایع مرتبط است، با هدف ترویج مباحث مرتبط با حضور شرکتهای دانش بنیان دریایی، دانشجویان، دانش آموزان و مشارکت ارگانها و نهادهای برگزار می شود.

این دوره از جشنواره شامل 8 بخش مختلف اعم از طرحها و دستاوردهای فناورانه دریایی، بخش دانش‌آموزی دریا، مسابقات شناورهای هوشمند، جشنواره فیلم کوتاه و عکس، ایده بازار دریایی، مسابقات ربات‌های زیردریایی، نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور و همچنین سخنرانی علمی و کارگاه‌های آموزشی است.

این جشنواره در سه حوزه صنعتی'طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی'دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار می شود که در حوزه صنعتی'طرح‌ها و دستاوردهای دریایی' باهدف حمایت از طرحهای فناورانه دریایی از طریق فراخوان به سراسر کشور در 3 حوزه ' شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی، نهادها و ارگان‌های دریایی و طرح‌های مراکز آموزشی و دانشگاه‌های دریایی برگزار می شود که تاکنون 43 طرح فناورانه دریایی دریافت و در مراسم افتتاحیه جشنواره نیز از 9 طرح برتر تقدیر میشود.

همچنین در بخش ایده بازار دریایی از مجموع 400 ایده برتر فناورانه، طی دو روز یازده ایده برگزیده ارائه و داوری خواهند شد.

در حوزه دانشجویی نیز مسابقات شناورهای هوشمند با همکاری دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد که 32 تیم از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی مختلف طی 3 روز در دریاچه هورالعظیم موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  به رقابت پرداخته و 8 تیم به عنوان برگزیده معرفی خواهند شد.

همچنین مسابقات ربات های زیر دریایی(ROV) با همکاری دانشگاه آزاد قزوین و شرکت 15 تیم از دانشگاه های سراسر کشور در روز اول جشنواره برگزار خواهد شد و از 5 تیم برگزیده تقدیر می شود.

جشنواره فیلم و عکس دریا در بخش دانشجویی نیز از سوی دانشگاه هرمزگان برگزار و بیش از 1000 اثر دریافت و طی داوری انجام شده از 12 اثر برتر در مراسم افتتاحیه تقدیر خواهد شد.

در بخش دانش آموزی نیز 32 تیم در مسابقات شناورهای کنترل از راه دور، 12 تیم ربات های زیردریایی و 60 تیم در مسابقه جکت نفتی در طی 3 روز جشنواره شرکت خواهند کرد که در مجموع 15 تیم برگزیده معرفی خواهند شد.

همچنین بر پایه این گزارش، 16 کارگاه تخصصی و سخنرانی علمی با همکاری ارگانهای دریایی کشور در مدت جشنواره برگزار خواهد شد. ضمن اینکه 74 غرفه شامل 40 شرکت دانش بنیان، 14 ارگان و نهاد دریایی و 20 مرکز علمی و دانشگاهی در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی حضور خواهند داشت.

 

 


٠٨:٥١ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٢٥    /    تعداد نمایش : ٣١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است