شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > بازدید رییس کالج سلطنتی دفاع دانمارک از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رییس کالج سلطنتی دفاع دانمارک از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

 

اوله کوارنو رییس کالج سلطنتی دفاع دانمارک به همراه هیأتی از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.

وی در بدو ورود با اهدای تاج گل به مقام شامخ شهدای آرمیده در مزار شهدای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادای احترام کرد و سپس از تالار های موزه بازدید نمود.

اوله کوارنو پس از این بازدید اظهار داشت: این موزه مکانی تاثیر گذار و حیرت انگیز است که بازدید کننده با حسی سرشار از آرامش درونی آن را ترک می کند. حسی که وجود آن برای منطقه خاور میانه ضروری است.

رییس کالج سلطنتی دفاع دانمارک افزود: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داستان عظیمی از جنگ را بیان می کند و این داستان لزوم وجود صلح و آرامش را مورد تاکید قرار می دهد.

وی بیان داشت : بازدید کننده پس از عبور از تالارهای موزه خود را فردی کوچک در نبردی بزرگ می بیند و این امر باعث می شود برای جایگزینی صلح به جای جنگ احساس مسئولیت کند.

رییس کالج سلطنتی دفاع دانمارک تصریح کرد: نکته مهم این موزه بیان اصل زشتی و ناپسندی جنگ و ابعاد انسانی جنگ است و اینکه چقدر هر یک از ما مسئولیت داریم تا برای جلوگیری از جنگ تلاش کنیم.

گفتنی است در این بازدید نور نمای سه بعدی مسجد جامع خرمشهر و آبنمایش دریاچه هورالعظیم نیز برای مهمانان اجرا و در پایان لوح یادبود موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به اوله کوارنو رییس کالج سلطنتی دفاع دانمارک اهدا شد.

 

 

 


١٠:٢١ - سه شنبه ٩ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٢١    /    تعداد نمایش : ٥٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است