شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > همکاری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و وزارت ارشاد در حوزه فرهنگ ایثار
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست اندیشه ورزی مطرح شد:

همکاری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و وزارت ارشاد در حوزه فرهنگ ایثار

 

ششمین نشست هیأت اندیشه‌ورزی در حوزه فرهنگ ایثار به میزبانی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

ششمین نشست هیأت اندیشه ورزی در حوزه فرهنگ ایثار به میزبانی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با حضور دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس،حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی انصاری مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، ، دکتر غلامرضا یاوند عباسی مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران، دکتر محمدرضا پاکروان مشاور رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در امور ایثارگران، دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی، اصغر رضوانی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، ایرج گلشنی و عبدالحمید موذن، مدیر خانه فرهنگ ایثار در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این نشست، علی اصغر جعفری با بیان اینکه با موافقت مقام معظم رهبری موزه انقلاب اسلامی و باغ موزه دفاع مقدس در یکدیگر ادغام شده اند، بیان داشت: به دنبال استفاده درست از امکانات و تقویت بخش انقلاب اسلامی در موزه هستیم.

جعفری با اشاره به تلاش برای حضور هر چه بیشتر نخبگان در موزه انقلاب اسلامی گفت: با پیگیری هایی که تا امروز با وزارت آموزش و پروش و دانشگاه های کشور داشته ایم به دنبال آن هستیم که از ظرفیت خوب و ایده های این قشر توانمند در جهت تقویت و توسعه فرهنگ ایثار استفاده نماییم.

مدیرعامل موزه انقلاب و دفاع مقدس این مجموعه را درخدمت اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد دانست و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  میتواند از ظرفیتهای موجود موزه در جهت اجرای برنامه ها، فعالیت ها و همایشهایی با موضوع ایثار و فداکاری استفاده نماید.

محمد علی انصاری مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهداف تشکیل هیأت اندیشه‌ورزی و تلاش برای گردآوری کارشناسان و دلسوزان در حوزه ایثار اظهار کرد: در هیأت اندیشی ورزی به دنبال آن هستیم تا با استفاده از بحث های علمی و کارشناسانه با رویکردی عملیاتی پیش رفته و نتیجه ای کاربردی در تقویت و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری برای جامعه داشته باشیم.

انصاری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارای ظرفیتی وسیع برای ترویج فرهنگ ایثار دانست و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سایر نهادها و سازمانها میتواند در تبلیغ و تقویت فرهنگ ایثار، اثرگذار خوبی باشد.

وی همچنین این نشست‌ها را حلقه وصلی میان نهادهای فرهنگی حوزه فرهنگ ایثار دانست و با اشاره به تلاشهایی که طی این سال‌ها درموزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صورت گرفته و برنامه ریزی ها و اقداماتی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق خانه فرهنگ ایثار انجام گرفته و پیگیری می شود، به همکاری موثر و دوجانبه تاکید کرد.

در ادامه اعضاء ضمن ارائه نقطه نظرات خود راه‌های مختلف همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موزه انقلاب و دفاع مقدس را در حوزه ترویج فرهنگ ایثار ارائه داده و در این باره بحث و تبادل نظر کردند.

گفتنی است؛ در پایان این نشست بر همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موزه دفاع مقدس و نیز تهیه و تنظیم تفاهم نامه ای عملیاتی و تشکیل شورای معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید شد.

 

 

 


١٢:٠٦ - چهارشنبه ٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است