شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > اجرای رزمواره مدافعان حرم در شش بخش/ علاقه‌مندان آثار هنری خود را تا ۳۰آذرماه به دبیرخانه ارسال کنند
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

جعفری در نشست خبری نخستین رزمواره مدافعان حرم:

اجرای رزمواره مدافعان حرم در شش بخش/ علاقه‌مندان آثار هنری خود را تا ۳۰آذرماه به دبیرخانه ارسال کنند

 

نشست خبری نخستین رزمواره مدافعان حرم با حضور علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و رییس ستاد رزمواره مدافعان حرم ، حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، فروغی رییس بسیج سازمان صدا و سیما ، احمد پور مدیر رادیو ایران و نمایندگانی از سازمان امور هنری و سینمایی دفاع مقدس، معاونت امور مطبوعاتی ومعاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی و معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما در محل ساختمان شهدای صدای رسانه ملی برگزار شد.

جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دراین نشست اظهار داشت: حمله داعش و هم‌پیمانانش به مکانی بود که تمام اعتقادات شیعه در آنجا متمرکز بود؛ بنابراین حرمین آل الله چیزی نبود که شیعیان از آن عبور کنند. قطعا هیچ شیعه ای اجازه بی احترامی به ائمه معصومین را نخواهد داد. از این رو شیعیان وارد میدان نبرد با دشمنان اسلام شدند و بزودی شاهد جشن پیروزی در سوریه و عراق خواهیم بود.

 وی با بیان اینکه تجلیل از مدافعان حرم تجلیل از حیثیت، باورها و اعتقادات شیعی و بلوغ ملت ایران است، عنوان کرد: ابعاد مختلف نقش مدافعان حرم در سطح جهانی بر هیچ کس پوشیده نیست. برخی تلاش می کنند که این حرکت ارزشمند را کم رنگ جلوه دهند لذا ما با برگزاری این رزمواره سعی در عدم فراموشی این حماسه عظیم‌ را داریم.

 جعفری خاطرنشان کرد: امکان ندارد هیچ رسانه ای مدعی شود که نسبت به ارتباط گیری با مخاطبان بی نیاز است،‌از این رو رسانه ها وظیفه دارند از کسانی که جانشان را در راه دفاع از اسلام تقدیم کردند، تجلیل کرده و به مردم جامعه معرفی کنند. همچنین وظیفه داریم نسل جوان را با این حماسه آشنا کنیم و به شبهات پاسخ دهیم.

رییس ستاد نخستین رزمواره مدافعان حرم عنوان کرد: این رزمواره به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، رادیو ایران ، بسیج رسانه ملی، معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما ، سازمان زیبا سازی شهرداری تهران و نهاد های دیگر برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که رزمواره مدافعان حرم در شش بخش برگزار می شود، گفت: این مسابقه در شش بخش دیداری از جمله مستند، فیلم، پویانمایی، فیلمنامه، تیزر و کلیپ و برنامه های ترکیبی، بخش شنیداری اعم از مستند رادیویی، برنامه ترکیبی، آنونس، نمایشنامه رادیویی و متن رادیویی، بخش موسیقی، سرود و نغمات آیینی اعم از قطعه موسیقی با کلام، قطعه موسیقی بی کلام، نغمات، نماهنگ، مدیحه سرایی، سرود و ترانه سرایی، بخش مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری اعم از عکس، مقاله، تیتر، مصاحبه، گزارش و چند رسانه ای، بخش فضای مجازی اعم از شبکه های اجتماعی، سایت و وبلاگ، نرم افزارهای کاربردی، طرح و تصاویر گرافیکی، بخش مردمی اعم از دل‌نوشته، شعر، داستان کوتاه، عکس، کلیپ، فیلم کوتاه مردمی و طرح و ایده برگزار می شود.

جعفری در خصوص اهداف برگزاری این رزمواره، اذعان کرد: این برنامه با هدف پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه انقلابی‌گری و مقاومت مردمی، معرفی فعالیت های هنری هنرمندان این مرز و بوم در مقوله دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت، تقویت حرکت های هنری ـ رسانه ای در حوزه مدافعان حرم، معرفی مدافعان حرم و خانواده هایشان به عنوان محصول و رویش انقلاب اسلامی و تقویت روحیه انقلابی ـ جهادی اجرا خواهد شد.

رییس ستاد نخستین رزمواره مدافعان حرم اظهار کرد: علاقمندان می توانند آثار خود را از امروز تا ۳۰آذر ماه به دبیرخانه ارسال کنند. آیین پایانی رزمواره مدافعان حرم و تقدیر از برگزیدگان آن ۱۸دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی در خصوص داوری آثار گفت: داوری آثار توسط متخصصان هر حوزه و از میان افراد شناخته شده در دو مرحله انتخاب آثار و داوری نهایی انجام می شود.

جعفری خاطرنشان کرد: جذابیت و تازه بودن موضوع، پرداخت متفاوت به موضوع، بهره گیری از قالب های خلاقانه و کیفیت فنی استاندارد از ملاک های داوری است. علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این جشنواره به آدرسwww.razmvare.ir    مراجعه کنند.

 

 

شاه‌آبادی در نشست خبری رزمواره مدافعان حرم:

زنده نگه داشتن یاد مدافعان حرم رسالت رسانه است

معاون صدا با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره مدافعان حرم رسالت رسانه است، گفت: تبیین استراتژی نظام در رابطه با استکبار جهانی که ایران سردمدار آن است، یکی از نقش‌های رزمواره مدافعان حرم است.

حمید شاه آبادی معاون صدا در نشست نخستین رزمواره مدافعان حرم با اشاره به نقش رسانه در بازتاب معرفی شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: رادیو ایران در باب برگزاری این جشنواره پیش قدم بود و با یاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین چند نهاد دیگر امروز به ثمر نشست.

 وی افزود: گرامیداشت رشادت کسانی که جانشان را در راه دفاع از اسلام هدیه کردند، و همچنین معرفی کسانی که نشان دادند رویش های انقلاب اسلامی پایان ناپذیر است، حائز  اهمیت است.

شاه آبادی با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره مدافعان حرم رسالت رسانه است، افزود: تبیین استراتژی نظام در رابطه با استکبار جهانی که ایران سردمدار آن است، یکی از نقشهای رزمواره مدافعان حرم است.

معاون صدای سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: در جهان اسلام امروز هیچ رخدادی بدون در نظر گرفتن نقش ایران امکان پذیر نیست. رسانه و این رزمواره باید مانع کم رنگ شدن نقش و رشادت مدافعان حرم شود. این عزیزان باید از سوی رسانه به عنوان الگو معرفی الگو شوند.

 وی گفت: غنای هر رسانه ارتباط گیری با مخاطبانش است و امروز فرصت خوبی فراهم شده تا علاقمندان بتوانند آثار خود را به منصه ظهور برسانند. آحاد مردم می توانند آثار هنری خود را به جشنواره رزمواره مدافعان حرم ارسال کنند و نقشی در معرفی شهدای مدافع حرم داشته باشند.

معاون صدای سازمان صدا و سیما عنوان کرد: ما در رسانه بی نیاز از تعامل با مخاطبان نیستیم. بنابراین نیاز با یک تعامل دو سویه برای تولید برنامه هایی منطبق با نیاز مخاطبان است.

در پایان این نشست از پوستر نخستین رزمواره مدافعان حرم رونمایی شد.

 

 


١٣:٥٥ - يکشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢١٠٣    /    تعداد نمایش : ٥٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است