شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
جنگ تحميلي و نقش سپاه در راديو و تلويزيون
صفحه اصلی > تاريخ دفاع مقدس > مقالات و تحلیل ها > جنگ تحميلي و نقش سپاه در راديو و تلويزيون  

 

به يقين مي توان گفت كه هم جنگ تحميلي و ارائه دو ساله آن كوره آزمايشي برنامه هاي راديويي و تلويزيوني سپاه بوده و هم اين برنامه ها توانسته اند شايستگي خود را در پيوند زدن جبهه و پست جبهه و مطرح كردن مسائل جنگ نشان بدهند.

 

در اغلب يا تمام عمليات جنگي گزارشگران اين دو برنامه و به ويژه برنامه راديويي سپاه از ابتداي عمليات در جبهه هاي پر از خون و آتش حاضر بوده و از لحظه به لحظه جنگ رزمندگان حق جوي انقلاب را با مزدوران صهيونيزم جهاني گزارش كرده اند كه ملت عزيز ما با مشاهده و يا شنيدن اين برنامه ها شاهد اين مدعا هستند.

 

در لحظات حساس عمليات بزرگي چون طريق القدس، فتح المبين، بيت المقدس و رمضان، گزارش هاي راديويي و تلويزيوني برادران پاسدار نقش موثري در جنگي كردن برنامه هاي راديو و تلويزيون داشته است و حتي در موارد متعددي برنامه هاي سپاه و به ويژه برنامه راديويي ضعف و نقص راديو تلويزيون را جبران كرده و با دادن گزارش هاي جبهه و جنگ آنها را تقويت كرده اند.

 

در تمامي عمليات جنگي ارتش اسلام كه لزوم برنامه هاي جنگي مهيج و محرك حتمي است برنامه هاي راديويي و تلويزيوني پاسداران انقلاب تقريبا صد در صد مدت خود را به جنگ و جبهه و مسائل مربوط به آنها اختصاص داده اند. و شايد بتوان گفت كه برنامه هاي سپاه به ويژه برنامه راديويي سپاه از اين لحاظ كه روزانه و مستمر است در بالا بردن جو جنگي در جامعه بالاترين نقش را داشته است.

 

غناي گزارشها و مطالب و تحليلهاي سياسي و عقيدتي در برنامه هاي سپاه اين امكان را بوجود آورده است كه قدرت توليدي اين برنامه ها خيلي بيشتر از مدت روزانه آنها باشد معمولا يكي از بحثهاي برادران ما در راديو و تلويزيون و به ويژه در راديو با مسئولين سازمان صدا و سيما اين است كه مدت نيم ساعت براي راديو و 45 دقيقه براي تلويزيون كفاف برنامه هاي گزارشي و تحليلها و مطالب را نمي دهد و بنابراين براي اينكه مطالب و اخبار و گزارشهاي حساس جنگ امكان پخش داشته باشد بايد بر مدت برنامه افزوده شود.

 

به اين علت برنامه پاسداران مطالب و به ويژه گزارشهاي خود را به ديگر برنامه هاي راديو مي دهد تا در ساعت هاي ديگر پخش شود.

 

قدرت توليدي برنامه راديويي سپاه به حدي است كه در روز بعد از عمليات رمضان كه قرار شد برنامه هاي ويژه جنگي توليد شود برنامه سپاه از ساعت 9 تا 12 برنامه ويژه جنگي توليد كرد در حالي كه مدت معمولي برنامه از سوي راديو نيم ساعت اعلام مي شود در برنامه تلويزيوني سپاه نيز وضع بدين منوال است. برادران ما در برنامه تلويزيوني پاسداران انقلاب اسلامي در هر عمليات جنگي دو اكيپ فيلمبرداري به جبهه ها اعزام مي كنند و براي مثال از هر 100 دقيقه فيلمي كه تهيه كرده اند 60 دقيقه اش را پخش نموده اند و راندمان كلي كار به حدي است كه ديگر برنامه ها با اعزام 18 اكيپ فيلمبرداري به اندازة برنامه سپاه و جهاد سازندگي برنامه توليدي جنگي نداشته است.

 

برنامه هاي راديو و تلويزيون شهرستانها

 

فعاليتهاي راديويي و تلويزيوني سپاه فقط در تهران محدود نمانده است. برادران سپاهي در مراكز مختلف راديويي و تلويزيوني كشور با فعاليت در اين مراكز پيام خون شهيدان را به گوش ملت بزرگ ايران مي رسانند. در اين زمينه فعاليت هاي راديويي بيشتر از فعاليتهاي تلويزيوني گسترش يافته است. در حال حاضر برادران سپاهي در حدود 20 برنامه راديويي در سرتاسر ايران توليد مي نمايند. تمامي اين برنامه ها در تلاشند تا با رسانيدن پيام خون شهيدان انقلاب رسالت ويژه اي را كه قبلا آن عزيزان به عهده داشتند انجام دهند و همچنين در اين سنگرهاي تبليغاتي وظيفه مهمي را كه به موجب قانون اساسي اين خونبهاي شهيدان به عهده آنها است در بعد تبليغي به انجام برسانند.

 

به يقين مي توان گفت كه اگر پاسداران انقلاب اسلامي بتوانند بعد تبليغاتي و پيام رساني از وظيفه كلي پاسداري از همه دستاوردهاي انقلاب را به نحو مطلوب و شايسته انجام دهند قسمت بزرگي از ديني را كه در قبال شهيدان به عهده دارند ادا خواهند نمود.

 

والسلام

 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است