شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
ابراهيم حاتمي كيا
ابراهيم حاتمي كيا متولد 1340 تهران، فارغ التحصيل فيلمنامه نويسي از دانشكده سينما و تئاتر دانشگاه هنر است. وي فعاليت سينمايي را سال 1360 به عنوان فيلمبردار در گروه تلويزيوني «روايت فتح» آغاز كرد. با دیده بان و مهاجر به عنوان یک فیلم ساز صاحب سبک در زمینه دفاع مقدس مطرح شد. شاید نقطه ی اوج کارنامه ی حاتمی کیا «آژانس شیشه ای » باشد. درست در زمانی که وضعیت سیاسی جامعه قرابت معنایی خاصی با داستان فیلم داشت. در سال های اخیر حاتمی کیا از سینمای جنگ فاصله گرفت، اما در سال گذشته با ساخت «چ» که فیلمی درباره شهید چمران است به سینمای دفاع مقدس بازگشته است.
کارنامه فیلم سازی حاتمی کیا:
۱ -  گزارش يك جشن (۱۳۸۹)                                                                                  
۲ -  
دعوت (۱۳۸۷)                                                                          
۳ -  
قبل از دعوت (۱۳۸۷)
۴ -  
به نام پدر (۱۳۸۴)
۵ -  
به رنگ ارغوان (۱۳۸۳)
۶ -  
ارتفاع پست (۱۳۸۰)
۷ -  
موج مرده (۱۳۷۹)
۸ -  
روبان قرمز (۱۳۷۷)
۹ -  
آژانس شيشه اي (۱۳۷۶)
۱۰ -  
برج مينو (۱۳۷۴)
۱۱ -  
بوي پيراهن يوسف (۱۳۷۴)
۱۲ -  
خاكستر سبز (۱۳۷۲)
۱۳ -  
از كرخه تا راين (۱۳۷۱)
۱۴ -  
وصل نيكان (۱۳۷۰)
۱۵ -  
مهاجر (۱۳۶۸)
۱۶ -  
ديده بان (۱۳۶۷)
۱۷ -  
هويت (۱۳۶۴)

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است