• image05
  • image02
  • image04
  • lib
  • #
  • #
  • #
اخبار > کتاب "پسران حاج عليرضا با اقتباس از زندگي برادران شهيد نعمت‌اله، حجت‌اله و هادي بهمني‌نژاد" وارد کتابخانه شهید سوداگر شد.
صفحه اصلی > درباره موزه > امكانات موزه > کتابخانه تخصصی شهید سوداگر > اخبار کتابخانه تخصصی شهید سوداگر 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های کتابخانه شهید سوداگر

کتاب "پسران حاج عليرضا با اقتباس از زندگي برادران شهيد نعمت‌اله، حجت‌اله و هادي بهمني‌نژاد" وارد کتابخانه شهید سوداگر شد.

کتاب «پسران حاج علیرضا»، با موضوع خاطرات داستانی از زندگی پر افتخار و غرور آفرین سه برادر شهید فرزندان حاج علیرضا بهمنی نژاد نگارش یافته است.

خانواده بهمنی نژاد در محله گرگان جدید سکونت دارند و اهالی این منطقه به خوبی آن ها را می شناسند اما نگارش این کتاب باعث شد تا یاد این شهدای عزیز تا شهرهای دورافتاده کشور عزیزمان هم گسترش پیدا کند.

کتاب «پسران حاج علیرضا» حکایتی اقتباس شده از زندگی شهیدان نعمت الله، حجت الله و هادی بهمنی نژاد است. فرزندانی که زیر سایه حاج علیرضا بهمنی نژاد و حاجیه خانم فاطمه مازندرانی رشد کردند و بالنده شدند.

این کتاب در 24 فصل، سعی کرده تا نمایی کلی از زندگی این شهدا را در قالب داستانی خواندنی برای خوانندگان ترسیم کند.

امیرحسین انبارداران از نویسندگان حوزه دفاع مقدس و ناشر این حوزه با نگارش این کتاب سعی داشته تا این شهیدان گرگانی را تا حدودی از ناشناختگی نجات دهد.

خانواده بهمنی نژاد در محله گرگان جدید و در حوالی مسجد قائم (عج) گرگان سکونت دارند و اهالی این منطقه به خوبی آن ها را می شناسند اما نگارش این کتاب باعث شد تا یاد این شهدای عزیز تا شهرهای دورافتاده کشورعزیزمان هم گسترش پیدا کند.

انبارداران پیش این نیز کتاب «حیران در فراق لیلی» با موضوع زندگی داستانی شهید عبدالله کیایی از رزمندگان گرگانی را به رشته تحریر درآورده بود.

این کتاب را انتشارات شهدای نینوا در شمارگان 1000 جلد به چاپ رسانده است. در بخشی از این کتاب می خوانیم:

کربلای چهار باشد، جنگنده های بعثی بیایند دیوار صوتی هفت تپه را بشکنند، علی اکبر شیرجه برود و پناه بگیرد و حجت اله با لبخند و کنایه به او بگوید: «ترسیدی اکبر؟!»

وقتی شهردار تهران تصمیم گرفت رئیس جمهور شود و در سفر انتخاباتی اش به گرکان به خانه شهیدان بهمنی نژاد رفت همین علی اکبر میرزایی مطمئن بود او رئیس جمهور ایران خواهد شد، چون با شهیدان پیوند خورده بود. شهیدان بهمنی نژاد دست همه را میگیرند، شهردار تهران باشی یا نویسنده یا رفتگر شهرداری یا جوان سرطانی دکتر جواب کرده یا دختر همسایه یا زن و شوهری که بچه دار نمی شوند یا... تفاوتی نمی کند کیستی و کجایی... شما هم می توانی امتحان کنی اگر یقین نداری!

این کتاب هم اکنون در کتابخانه تخصصی شهید سوداگر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در دسترس علاقه مندان قرار دارد.


١٤:١٣ - چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٨٨    /    تعداد نمایش : ١٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: