• image05
  • image02
  • image04
  • lib
  • #
  • #
  • #
اخبار > کتاب "بعد از اين که شهيد شدم" وارد کتابخانه تخصصی شهید سوداگر شد.
صفحه اصلی > درباره موزه > امكانات موزه > کتابخانه تخصصی شهید سوداگر > اخبار کتابخانه تخصصی شهید سوداگر 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های کتابخانه تخصصی شهید سوداگر

کتاب "بعد از اين که شهيد شدم" وارد کتابخانه تخصصی شهید سوداگر شد.

سید احمد جعفرنیا رزمنده خراسانی دفاع مقدس خاطرات، دیده‌ها و ناگفته‌های خود را از سال‌های عشق و حماسه در کتاب «بعد از این که شهید شدم» به رشته تحریر در آورده است، تا قصه حماسه‌سازان ایران اسلامی درس زندگی برای نسل‌های بعد شود.

کتاب «بعد از این که شهید شدم» دغدغه و احساس مسئولیت یک رزمنده خراسانی است که سال‌های جوانی‌اش را در التهاب جنگ گذرانده و حوادث ناب و گاه محیرالعقولی را مشاهده کرده و نگران به فراموشی سپرده شدن این مشاهدات است.

دغدغه ضرورت ثبت وقایع، میل و شوق به نوشتن و فرصت مناسبی که خداوند در مسیر راه نویسنده ایجاد می‌کند، «سید احمد جعفرنیا» را وامی‌دارد تا خاطرات، دیده‌ها و ناگفته‌های خود را از سال‌های عشق و حماسه به رشته تحریر در آورد، تا قصه حماسه‌سازان ایران اسلامی درس زندگی برای نسل فردای ایران و جهان باشد.

این کتاب، در ۴۲ بخش، با فهرست: «مقدمه»، «کودکی و زادگاهم»، «کرخه گل‌آلود»، «سلام جبهه»، «سه قطره خون»، «محشر صغری»، «پس از توفان»، «پس از باران»، «مرخصی»، «سرباز در خانه»، «پروازِ نامه‌رسان»، «جناب سرگرد»، «در قطار جنوب به غرب»، «اینک پیرانشهر»، «جاده رعب‌انگیز»، «داوطلب دوست‌داشتنی»، «چاه‌کن»، «مین‌یاب»، «مارماهی»، «فرمانده کشاورز»، «پرواز چشم‌عسلی»، «شغال»، «تعبیر خواب»، «برف»، «جویِ خون»، «آب زیر کاه»، «سلام رفیق!»، «دست شیطان»، «مادر»، «دونده»، «بی‌گدار»، «چرا نکشت؟!»، «بار ملخ»، «خداحافظ رفیق! »، «پرواز تراکتور»، «من زنده‌ام»، «اشک غم و شادی»، «مأموران معذور»، «چهل‌ کلاغ در روستا»، «شهید زنده»، «بازهم سلام رفیق! » و «تصاویر» نگارش شده است.

نویسنده در بخشی از مقدمه این کتاب آورده است:

همیشه آرزو داشتم روزی بتوانم صحنه‌هایی را که دیده‌ام، به مانند آن‌چه در رمان‌های بزرگ تصویر شده، بنویسم. همواره به این فکر کرده‌ام که آن‌چه در نبرد بر من گذشته و حوداث شگفت‌انگیز ریز و درشتی که از سر گذرانده‌ام، کمتر از حوادث رمان «جنگ و صلح» و صحنه‌های بدیع «بر باد رفته» نیست. مخصوصاً آن ماجرای محیرالعقول که بعید می‌دانم بر کسی غیر از من گذشته باشد؛ داستانی بی اندازه خارق‌العاده که تا مدت های زیادی نُقل محافل و مجالس بود و ذهن مردم دیارم را به خود مشغول داشت.

خاطرنشان می‌شود، چاپ اول کتاب «بعد از این که شهید شدم» در سال ۱۳۹۶ با حمایت اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان رضوی توسط نشر «صریر» در ۴۳۹ صفحه مصوّر (بخشی رنگی) در قطع رقعی و در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه منتشر شده است.

این کتاب هم اکنون در کتابخانه تخصصی شهید سوداگر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در دسترس علاقه مندان قرار دارد.


١٣:٥١ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٨١    /    تعداد نمایش : ١٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: