• image05
  • image02
  • image04
  • lib
  • #
  • #
  • #
اخبار > کتاب "امير آسمان: سرلشکر خلبان شهيد امير مرادقلي خلبان هواپيماهاي (p3f‎) تجسسي" وارد کتابخانه شهید سوداگر شد.
صفحه اصلی > درباره موزه > امكانات موزه > کتابخانه تخصصی شهید سوداگر > اخبار کتابخانه تخصصی شهید سوداگر 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های کتابخانه شهید سوداگر

کتاب "امير آسمان: سرلشکر خلبان شهيد امير مرادقلي خلبان هواپيماهاي (p3f‎) تجسسي" وارد کتابخانه شهید سوداگر شد.

«امیر آسمان» عنوان کتابی از «زهرا اسماعیلی» است که در آن خاطرات سرلشکر خلبان شهید «امیر مرادقلی» را گردآوری کرده است. این کتاب در 118 صفحه مصور و توسط نشر «صریر» در 1000 نسخه منتشر شده است. و به بخش‌هایی از زندگی این خلبان شهید از جمله تولد، دوران تحصیل، دوران دفاع مقدس و شهادت وی پرداخت شده است.

امیر مرادقلی در سال 1335 در روستای حاجی کلاته استان گلستان متولد شد. در 19 سالگی برای ثبت نام در آزمون ورودی نیروی هوایی به تهران رفت و در آزمون خلبانی پذیرفته شد. وی برای تکمیل دوره آموزشی به آمریکا رفت و پس از بازگشت از آمریکا در سال 1356 به خدمت نیروی هوایی درآمد. مرادقلی سرانجام در سال 1363 هنگام مراجعت از ماموریت شناسایی، هواپیمایش دچار نقص فنی شد و سقوط کرد و امیر مرادقلی در این حادثه به شهادت رسید.

«کتابی که پیش رو دارید مجموعه خاطرات کوتاه از فعالیت‌ها و رشادت‌های امیر مرادقلی است که این روایت‌ها از زبان خانوداه، دوستان و آشنایان او بوده و تمامی مطالب ذکر شده در کتاب توسط خانواده شهید مورد تائید قرار گرفته است.»

قسمتی از متن کتاب:

«مشکلات زندگی خیلی به من فشار آورده بود، به سر مزارش می‌رفتم، در خلوت و تنهایی با برادر، عقده‌های دلم را بیرون می‌ریختم و خیلی گریه کردم تا این که سبک شدم. شب خواب دیدم آن قدر روی مزارش آب ریختم که همه خاک‌های روی قبر از بین رفته و جنازه‌اش دیده می‌شود، از خواب که بیدار شدم با خودم گفتم: دیگه با قصه‌هام ناراحتش نمی‌کنم ... »

این کتاب هم اکنون در کتابخانه تخصصی شهید سوداگر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در دسترس علاقه مندان قرار دارد.


٠٩:١٤ - دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٧٣    /    تعداد نمایش : ١٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: