شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
پرونده پر از جنايت گروهك تروريستي منافقين
صفحه اصلی > تاريخ دفاع مقدس > مقالات و تحلیل ها > پرونده پر از جنايت گروهك تروريستي منافقين 

 

 

  ترور 12 هزار شهروند ايراني، همكاري با صدام حسين، انجام عمليات مرصاد و تلاش براي جاسوسي و ترور دانشمندان هسته‌يي تنها گوشه‌اي از جنايات و اقدامات زشت چهل و هشت سال گذشته گروهك تروريستي منافقين هستند.

 

 

  با وجود جنايات بسيار اين گروهك تروريستي در طول چهار دهه‌ي گذشته، رسانه‌هاي وابسته به آن تلاش مي‌كنند تا فرا رسيدن چهل و هشتمين سالگرد تاسيس اين گروهك را رويدادي مهم نشان دهند. در اين ميان يكي از سايت‌هاي فرقه، با عنوان آغاز چهل و هشتمين سالگرد پر افتخار سازمان مجاهدين خلق سعي كرده است اين مناسبت را گرامي بدارد.

 

 

نكته شگفت انگيز، استفاده از اصطلاح پر افتخار براي اين گروهك است. نگاهي به گذشته مجاهدين خلق بر اين واقعيت صحه مي‌گذارد كه نه تنها برگ افتخاري در سابقه اين گروهك ثبت نشده است بلكه پر از ترور، تجاوز و خيانت است.

 

 


ترور 12 هزار شهروند ايراني 
گروهك تروريستي منافقين بر اساس اسناد و شواهد موجود كه بخش عمده‌اي از آن در نشريه مجاهد و ديگر رسانه‌هاي اين فرقه ثبت شده مسئول ترور ببش از 12 هزار شهروند ايراني است. قربانيان ترور حملات تروريستي فرقه مجاهدين خلق كه نشريه مجاهد مسئوليت ترور آنها بر عهده گرفته شده، اقشار مختلف را در بر مي گيرد. از مغازه دار و قصاب محل به جرم نگهداري عكس حضرت امام خميني(ره) تا عابران انفجارهاي كوري همانند انفجار بازار ناصر خسرو در 7 آبان 1363.

 

 

 

 

 

مقامات و شخصيت‌هاي سياسي و مذهبي نيز از اهداف اصلي حملات تروريستي اين فرقه بودند. شهيدان بهشتي، رجايي و باهنر، شهيد آيت الله قدوسي، آيت الله اشرفي اصفهاني، آيت الله مدني تنها چند تن از قربانيان سرشناس و برجسته حملات تروريستي اين فرقه هستند.

 

 


همكاري با صدام حسين
اما سابقه گروهك تروريستي منافقين محدود به ترور نيست. اين گروهك در جريان جنگ تحميلي عراق عليه ايران با انتقال اعضايش به عراق و همكاري به رژيم بعث صدام حسين، به كشور خيانت كرد. رهبران مجاهدين خلق در ازاء دريافت كمك هاي مالي سنگين ، امكانات نظامي و اسكان در پادگان هاي نظامي ارتش بعث، با استفاده از تسلط كامل به زبان فارسي و ويژگي ايراني بودن در جبهه هاي جنگ نفوذ كرده و اطلاعات مربوط به عمليات ها، تحركات نظامي و آمار رزمندگان را در اختيار استخبارات بغداد قرار مي دادند. جاسوسي مجاهدين خلق براي ارتش عراق عملا به شهادت عده اي زيادي از فرزندان اين خاك بوم به دست دشمن بعثي انجاميد.

 

 

 

 

 


عمليات مرصاد 
رهبران فرقه مجاهدين خلق اما به اينها هم بسنده نكردند. آنها وقتي با پذيرش قطعنامه از سوي ايران از پيروزي عراق نااميد شدند ناباورانه در سوم مرداد ماه به خاك كشور تجاوز كردند. يورش نظامي مجاهدين خلق طي عملياتي به نام فروغ جاويدان با حدود پنج هزار شبه نظامي مجاهدين خلق كه عضو ارتش آزاديبخش ملي بودند صورت گرفت. مجاهدين خلق در اين عمليات به مرصاد معروف شد به سختي شكست خوردند اما تجاوز به خاك كشور را در پرونده آنها ثبت كرد.

 

 


ايجاد فرقه و اسارت اعضا 
شكست سنگين در عمليات مرصاد سبب شد تا مسعود رجوي دست به تغييرات شديدي در ساختار گروهك مجاهدين خلق بزند. اين تغييرات با اعمال محدوديت هاي شديد و اعمال آموزه‌هاي كاملا فرقه اي همراه بود. وضعيت به گونه‌اي پيش رفت كه اعضا مي‌بايست هر آنچه در ذهن و فكرشان خطور كند را به افراد مافوق گزارش مي كردند. اين يك جور پالايش و تخليه فرد از افكار بد تلقي مي‌شد. افراد متاهل مي‌باست طلاق مي‌گرفتند و مجردها حق ازدواج نداشتند، زيرا وابستگي عاطفي ميان اعضا دليل شكست در عمليات مرصاد عنوان مي شد.

 

 

 

 

 


ارتباط اعضا با خانوده‌هايشان كاملا قطع شد و مسعود رجوي مرجع و حلال همه مشكلات معرفي مي‌شد كه اعضا مي‌بايست بدون هيچ چون و چرايي از دستورات وي تبعيت كنند. گشت‌زني‌هاي شديد در پادگان اشرف برقرار شد و حتي گفت‌وگو ميان اعضا با محدوديت‌هاي شديد روبه رو شد. گزارش ديده‌بان حقوق بشر به نام خروج ممنوع كه در سال 2005 ميلادي درباره وضعيت پادگان اشرف منتشر شده است به خوبي شرايط اسفناك و كاملا فرقه‌اي مناسبات داخل اين پادگان را تشريح مي‌كند.

 

 


تلاش براي جاسوسي و ترور هسته‌يي 
فرقه مجاهدين خلق تاكنون تلاش زيادي به عمل آورده است تا به دولتمردان غربي نشان دهد قابليت اقدامات ضد ايراني بالايي دارد. در اين راستا با وصل كردن خود به موضوع هسته‌يي چنين وانمود مي‌كند كه اطلاعات هسته‌يي ايران را اين گروهك در اختيار سرويس‌هاي اطلاعاتي غربي قرار داده است. اين فرقه به دنبال اين است تا از اين طريق نزد كشورهاي غربي جايگاه مهمي براي خود تعرف كند. در حقيقت رهبران فرقه به هر اقدامي از ترور و تجاوز گرفته تا جاسوسي متوسل شوند تا به اهداف جاه طلبانه‌شان براي قدرت نزديك شوند.

 

 


فرقه مجاهدين خلق اما در راستاي همان سياست كارآمدي براي كشورهاي غربي وارد ترور دانشمندان هسته‌يي كشور نيز شدند. شبكه ان بي سي آمريكا چند ماه بعد از ترور روشن، قائم مقام بازرگاني سايت نطنز، به نقل از دو تن از مقامات عالي‌رتبه نظامي آمريكايي فاش ساخت كه اين اقدام تروريستي به طرح موصاد و همكاري مجاهدين خلق به انجام رسيده است.

 

 


به گزارش انجمن دفاع از قربانيان تروريسم خاورميانه، به موارد فوق بايد پولشويي در كشورهاي اروپايي از طريق تاسيس سازمان‌هاي جعلي خيريه و حمايت از كودكان بي‌سرپرست ايراني كه درآمد آنها به حساب مجاهدين خلق واريز مي‌شد، خودسوزي‌هاي ژوئن 2003، ترور شهروندان آمريكايي و عراق و دهها مورد ديگر را نيز اضافه كرد. در چنين شرايطي آيا مي توان از گذشته پر افتخار ياد كرد؟!! آيا اين گذشته پر از ترور و تجاوز و خيانت، جاي افتخار دارد؟!!

 

 


نكته جالب توجه اين است كه رهبران فرقه در عين اينكه براي خروج از فهرست گروه‌هاي تروريستي وزارت خارجه آمريكا تلاش مي‌كنند و با پرداخت‌هاي هنگفت سعي مي‌كنند وانمود كنند ديگر يك گروه تروريستي نيستند اما همچنان بر گذشته پر از ترور و تجاوز شان افتخار مي‌كنند!!

 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است